To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czy to prawda, że technik masażysta to za mało?

Gabi - 2013-03-17, 16:39

Cytat:
technik masażysta ma o niebo więcej godzin masażu niż fizjoterapeuci na studiach.


Wyliczylem ze technik masazysta ma okolo 1200 godzin samego masazu wlacznie z praktykami, a fizjoterapeuta okolo 60h odjac teorie. Jako uczen II semestru studium medycznego musze przyznac ze niestety nie wszyscy przykladaja sie do masazu i nie wszyscy powaznie mysla o pracy w tym zawodzie. Jak jest na studiach ? nie wiem bo nie studiuje fizjoterapii ale wydaje mi sie ze wszyscy jestesmy takimi samymi ludzmi i jesli u mnie jest masa osob ktore nie specjalnei sie przykladaja to na fizjoterapii rowniez tacy sa, szczegolnie ze przez 50h musza opanowac masaz klasyczny, segmentarny, sportowy .. i pewnie jeszcze jakis bo nei wierze ze to koniec. Technika to bardzo wazna rzecz, przekonalem sie o tym w sporcie, bez tego ani rusz i mysle ze w masazu jest tak samo. Nie chce podwazac czyjs kompetencji ale mialem okazje zobaczyc jak masuja fizjoterapeuci ktorzy byli w osrodku w ktorym mam zajecia i musze powiedziec ze niekoniecznie mi sie to podobalo .. jesli kogos urazilem, przepraszam :???:

trecking - 2013-03-17, 17:43

Jak w każdym zawodzie ważna jest pasja. Fizjoterapeuci nie są kształceni w masażu. Mają niewiele godzin "masażu leczniczego" i chyba muszą robić wszelkie kursy by móc pracować.
Jeśli w szkole miałeś mnóstwo osób kiepskich i mało zainteresowanych praca w zawodzie to nie była to nadzwyczajna sytuacja. Tez tak miałem. Pamiętaj, ze szkoła daje tylko podstawy do dalszej nauki. Teraz dużo praktyki, ukierunkowanie i dobre kursy.....

Gabi - 2013-03-17, 17:58

Klasyczny, segmentarny, izometryczny, sportowy, drenaz limfatyczny, Shantala - tyle co w szkole, chyba ze jeszcze czyms zaskocza ;) Fajnie zrobic kilka kursow bo to zawsze wiecej papierkow, a na to dzis patrza. Ubolewam ze zlikwidowali technika fizjoterapii, robilbym 2 kierunki jednoczesnie.
massagewarsaw - 2013-03-18, 22:19
Temat postu: kursy masazu tajskiego
izometryczny mozna zaliczyc do klasycznego, jest w ksiazkach o masazu klasycznym jako rozdzial. Podobnie ze sportowym (choc tu sa rowniez cale ksiazki o nim). Shantala to masaz specyficzny, ale krotki i prosta nauka, gdzie bardziej liczy sie komunikacja i doswiadczenie z niemowlakami, niz sama strona techniczna.

w niektorych szkolach nauczyciele dorzucaja cos poza programem, ale to pewnie wyjatki.

nie chodzi o papierek, bo lepszego papierka niz dyplom technika, to nie ma - ale chodzi o nowe metody (jest ich dobre kilkadziesiat, duzych i znanych).

kazda metoda, to nowe podejscie do leczenia. Dobrze znac z kilkanascie i dostosowywac do klienta.

Dr.Kafar - 2013-04-10, 15:31

Witam serdecznie, jak jesteśmy już przy uprawnieniach, ustawodawstwie itp. Mam konkretne pytanie.

Jak na dzień dzisiejszy wygląda kwestia wykonywania masażu leczniczego?

Posiadam tytuł masażysty, wraz z wpisem do ewidencji, plus tam kilka mniej istotnych certyfikatów. Mam też swój własny gabinet. Jednak przyszedł czas na reklamę i zastanawiam się, czy mogę ogłaszać iż wykonuję masaż leczniczy, a nie klasyczny, czy sam tytuł masażysty mnie do tego upoważnia?

Z czego wyczytałem w sieci, trzeba mieć technika, lub licencjat. Jednakże wszystkie te informacje pochodzą z przed 2012 roku, a w tymże roku było wydane rozporządzenie ministra które reguluje te kwestie.

Piotrek Medic - 2013-04-10, 17:44

Temat wielokrotnie wałkowany. O ile jesteś po dwuletniej szkole masażu i posiadasz tytuł ,,technika masażysty" lub ukończyłeś fizjoterapię możesz wykonywać i ogłaszać, że wykonujesz masaż leczniczy. Masaż leczniczy, czyli w rozumieniu prawa - na zlecenie lekarza. Jeżeli ukończyłeś kurs masaż I czy II stopnia w rozumieniu prawa masażu leczniczego ( tj. na polecenie/skierowanie lekarza) wykonywać nie możesz - po kursie jesteś uprawniony do wykonywania zabiegów na ciało, w ramach tego czego Cię nauczono. Oczywiście wiemy, że każdy z tych masaży jak klasyczny, itp. ma swoje działanie lecznicze. Tak to wygląda prawnie. Oczywiście reklama, reklamą - możesz napisać, że takowy masaż wykonujesz tylko zawsze jest to pewne ryzyko, że ktoś poprosi Cię o przedstawienie kwalifikacji. A powtarzam- tylko technik i fizjoterapeuta mają uprawnienia wykonywania masażu leczniczego w prawnym rozumieniu tego słowa.
RehaT - 2013-04-13, 00:17

na dzien dzisiejszy nie ma regulacji zawodu fizjoterapeuty i nawet informatyk moze otworzyc gabinet rehabilitacji i nikt nie moze sie do tego przyczepic :)
Gabi - 2013-04-13, 07:28

No ale masazu leczniczego nie wykona :smile:
RehaT - 2013-04-19, 00:40

Dlaczego nie wykona. Na youtueb masz pelno filmikow jak masowac. Zreszta masowanie to zadna filozofia. Filozofia jest zrobic to tak zeby pomoc. :)
Paulina2 - 2013-07-19, 17:42
Temat postu: kto może, a kto nie.
Informatyk może otworzyć gabinet. Specjalista rehabilitacji medycznej może zlecić zabieg masażu. Magister fizjoterapii może wykonać masaż. Technik masażysta również może go wykonać, ale nie otworzy w przyszłości swojego gabinetu. Oosoba po kursie masażu I i II stopnia może otworzyć swój gabinet i wie jak wykonać masaż, ale powinna dodatkowo zdobyć kwalifikacje medyczne by nie zaszkodzić.
massagewarsaw - 2013-07-19, 17:46
Temat postu: kursy masazu tajskiego
Paulina2 napisał/a:
Technik masażysta również może go wykonać, ale nie otworzy w przyszłości swojego gabinetu

moze otworzyc gabinet i wykonywac masaz leczniczy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group