To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Bańki

michal - 2008-03-27, 20:49
Temat postu: Bańki
W pewnej przychodni wykonano na mnie zabieg z użyciem baniek, efekt był ciekawy. Później kilkakrotnie stosowałem je w zabiegach. Chce poznać wasze opinie na temat stosowania tego typu dodatków
dino100 - 2008-03-27, 23:37

Co to znaczy "ciekawy"?? :D
administrator - 2008-03-28, 09:59

Czasami stosuje ten zabieg. Ponoć kobiety bardzo sobie go chwalą, działa antycellulitowo :) Jeśli mówimy o tych samych chińskich bańkach gumowych, koloru niebieskiego :?:
TK - 2008-03-28, 17:19

Bańki są świetne, polecam wszystkim! Miałem parę razy pacjentów z tak mocno pospinanymi mięśniami, że dopiero bańkami udało się je "ruszyć". Trzeba tylko pamiętać, że jest to zabieg dość intensywny, więc nie należy wykonywać go zbyt długo i nie na pełnym zassaniu, bo można skórę pozdzierać :!:

PS
Mówię oczywiście o bańkach chińskich - gumowych, jednak moja koleżanka z pracy wykonuje taki masaż bańką szklaną, więc gumowe banie nie mają monopolu na masaże :wink:

gedeon44 - 2008-04-20, 22:08

Wróciłem dziś z warsztatów masażu bańka chińską i jestem pod wrażeniem.
Rzecz jasna pod dobrym wrażeniem :)
Faktycznie jest bardziej intensywny.
Porównując do masażu klasycznego to używając mniejszej siły uzyskuje się silniejszy efekt.
Jednak jest więcej obszarów wyłączonych z masażu taką techniką niż w masażu klasycznym.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group