To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Choroba Heinego - Medina

aleks1010 - 2011-05-09, 09:49
Temat postu: Choroba Heinego - Medina
Witam, moglby mi ktos przedstawic jak wykonac masaz w chorobie Heinego-Medina lub przy porazeniach wiotkich?
administrator - 2011-05-09, 22:53

opis choroby Heinego-Medina -Wywołana przez wirus polio (wirus zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego). Do organizmu wirus dostaje się drogą fekalno-oralną, a potem przez nabłonek jelit, gdzie się replikuje. Czas inkubacji to 9 do 12 dni. Następnie atakuje pobliskie węzły chłonne i układ krwionośny. Jest to wiremia pierwotna.

Objawy postaci porażennej (występującej u 1% zakażonych z 14% chorych z objawami zajęcia ośrodkowego układu nerwowego): ostro rozwijająca się gorączka, nieżyt dróg oddechowych, bóle głowy (utrzymujące się przez kilka dni). Po 7-14 dniach pojawiają się objawy oponowe oraz porażenia wiotkie mięśni kończyn, tułowia, gardła i krtani, zwykle niesymetryczne.

Najbardziej niebezpiecznie jest porażenie mięśni oddechowych, które może doprowadzić do niewydolności oddechowej. U ok. 95% chorych występuje postać bezobjawowa lub subkliniczna, a u części postać poronna (z gorączką, bólem głowy i mięśni, zapaleniem gardła). Rozpoznanie tych postaci jest możliwe tylko na podstawie badań wirusologicznych. Obowiązkowe szczepienia przeciwko wirusowi, spowodowały że choroba występuje bardzo rzadko.

Do organizmu wirus dostaje się drogą fekalno-oralną, a potem przez nabłonek jelit, gdzie się replikuje. Czas inkubacji to 9 do 12 dni. Następnie atakuje pobliskie węzły chłonne i układ krwionośny. Jest to wiremia pierwotna. Na tym etapie może dojść do wytworzenia przeciwciał, co hamuje rozwój zakażenia. Jest to tzw. zakażenie poronne. U osób, które nie opanowały pierwotnej wiremii, występuje wiremia wtórna, która jest znacznie bardziej nasilona. Wirusy rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Receptory dla nich znajdują się w wielu komórkach, w tym w komórkach ośrodkowego układu nerwowego głównie rogów przednich rdzenia kręgowego, rdzenia przedłużonego i mostu.

źródło: http://nasze-choroby.pl/?act=statki&statek=598

massagewarsaw - 2011-05-09, 23:10
Temat postu: kurs masaz tajski
karol, chodzi o sposob wykonania masazu, a nie o opis choroby
administrator - 2011-05-10, 06:18
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
karol, chodzi o sposob wykonania masazu, a nie o opis choroby

wiem ale ja dodałem tez opis choroby.

mayaga - 2011-05-11, 22:06

a Zborowski nie pisze nic na ten temat? On Opisał masaż w jednostkach chorobowych, może heinego też sama nie wiem ale watro poszukać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group