To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Polskie stowarzyszenie masażystow - gdzie ręce, gdzie nogi?

massagewarsaw - 2008-03-26, 17:38
Temat postu: Polskie stowarzyszenie masażystow - gdzie ręce, gdzie nogi?
zdaje sobie sprawe, ze temat jest bardzo kontrowersyjny i drazliwy, dlatego zostawie swoja opinie na pozniej i pewnie jeszcze ja zmienie w czasie dyskusji.

czy ma racje bytu?

czy nalezysz - dlaczego tak/dlaczego nie?

co sadzisz o statucie i w jakim kierunku mozna go zmienic?

co sadzisz o nazwie i co myslisz o jej zmianie?

massagewarsaw - 2008-09-11, 10:56

przed paroma dniami prezes psm powiedzial "Podjęliśmy walkę z masażystami bez odpowiednich szkół, a jedynie po krótkich kursach. ... Chcemy, by [masazysta] miał profesjonalny sprzęt, przede wszystkim stół."

http://www.gazetakolobrze...82008&newsid=60

co sadzisz?

Adam P - 2008-09-11, 15:49

Mi sie wydaje że jak ktoś dziala w takim kierunku i am to slużyc innym to jest okej.
Wazne zeby te stowarzyszenie nie bylo dla picu zeby wyciagnac jakas kase od panstwa, ale zeby jednak wspomagalo jakos polski swiatek masazystow, jak szukanie pracy, orgazniowanie i powiadamianie o jakis kursach, jest kupa dzialalnosci jaka mogliby prowadzic.

wiec jak ma powiedziec na pytania.
czy ma racje bytu? ma jesli bedzie realizował swoje cele
czy naleze? nie
statut? nei zaglebialem sie az tak w temat
nazwa? faktycznie dla mnie jest malo chwytliwa :)

massagewarsaw - 2008-09-11, 16:01
Temat postu: masaz warszawa
z perspektywy czasu wydaje sie, ze to nowe stowarzyszenie od poczatku mialo promowac jednego producenta stolow, rowniez promuje tylko jedna szkole masazu, a grom dzialania to lansowanie nowych kosmetykow. Nie ma nic o kursach ani o pracy.

stowarzyszenia zawodowego nie stworzy jedna osoba (jak w przypadku psm), ale cale srodowisko - w przypadku tego stowarzyszenia to nazwe i statut ustalila jedna osoba, bez dyskusji. Do tej dyskusji nie doszlo tez po zarejestrowaniu.

Adam P - 2008-09-11, 18:34

dla tych co nei wiedza o co chodzi to tutaj jest link

http://www.masazysci.org/

massagewarsaw wszystko co napisales to prawda, dlatego tak jak pisalem wczesniej ja jestem za takim stowarzyszeniem, ale tylko takim które bedzie myślało o wszystkich a nie tylko o sobie.

Zobaczymy co z tego bedzie... narazie zakladki ktore mnie interesuja sa niedostepne... :/

Zosias - 2008-09-11, 20:01

czy panowie próbowaliście się skontaktować ze stowarzyszeniem
że tak to wszystko oceniacie, czemu ma służyć dyskusja na forum
gdy tylko dyskutują dwie osoby, może nikt więcej się ze stowarzyszeniem nie skontaktował w celu współpracy.

Na stronie - www.yeap.org.pl jest tylko tylko jeden producent stołów
do masażu dlaczego nie zadajecie sobie pytania dlaczego?

Czy robicie coś w kieruku poprawy ustawy dla masażystów w Polsce
Czy macie wykształcenie jako masażysta?

massagewarsaw - 2008-09-11, 20:50
Temat postu: masaz warszawa
nie kontaktowalem sie ze stowarzyszeniem, bo znam burzliwa historie jego powstania i po powstaniu nie widze zadnych rozsadnych dzialan z jego strony.

temat na forum wywolalem, gdy na forum pojawil sie okolo wielkanocy pan Baran ze stowarzyszenia, nie wlaczyl sie on w dyskusje i promocje swego stowarzyszenia. Dyskusja nie boli, a zawsze mozna sie czegos dowiedziec i klarowac opinie.

nie wykolelajmy dyskusji na stowarzyszenie mlodych fizjoterapeutow, to osobny temat - zle sie dzieje, gdy ogolnopolskie stowarzyszenie zajmuje sie komercja przez promocje tylko jednej firmy. Po prostu jest stowarzyszeniem wzajemnej adoracji producenta i prezesa stowarzyszenia.

watek ten nie ma tez celu dyskutowania czyichs kwalifikacji, mozesz zalozyc osobny watek, najpierw piszac o swych wlasnych kwalifikacjach i wypelniajac swoj profil - twoje dotychczasowe, jednozdaniowe wypowiedzi nic nie wnosza do dyskusji. Moze masz najwyzsze kwalifikacje, ale swej wiedzy zupelnie nie umiesz przekazac.

Jest to dyskusja o stowarzyszeniu masazystow - nawet, jesli dyskutuje tylko 2 osoby (potwierdza to tylko, ze zainteresowanie tym stowarzyszeniem jest nikle).

Wracajac do naszej czarnej owcy, czyli stowarzyszenia, to wydaje mi sie, ze jestes z nim scisle zwiazana, choc sie do tego nie przyznajesz. Z tego co wiem, to jego zalozycielami byli ludzie z lapanki, np dietetyk, po tym, jak 66% pierwotnych czlonkow-zalozycieli wycofala sie z podpisania wniosku o rejestracje.

massagewarsaw - 2008-10-26, 12:55
Temat postu: masaz warszawa
od paru dni na stronie stowarzyszenia w koncu niespodziewana, a kompromitujaca, aktywnosc.

po odpowiedzi psm na list otwarty do niego (opublikowany zreszta na stronie stowarzyszenia)

cytuje:

"Pytania dotyczące Polskiego Stowarzyszenia Masażystów ... są bezzasadne ponieważ Pan MB nie posiada żadnej wiedzy na temat PSM, ponieważ nic nie łączy [go] z Polskim Stowarzyszeniem Masażystów"

nastepuje ciag wycieczek osobistych, gdzie okazuje sie, ze PSM rzeczywiscie zwrocilo sie pare miesiecy temu do MB o patronat medialny, ale propozycja ta zostala odrzucona. Teraz z kolei MB probowal sie wkrecic na stanowisko, lecz jego proby zostaly storpedowane ("bo w tym caly jest ambaras, zeby dwoje chcialo na raz").

Wszystko to sa rozgrywki pomiedzy, tak naprawde, reprezentujacymi wylacznie siebie, a nie srodowisko masazystow, osobami o wysokich ambicjach osobistych - szkoda tylko, ze osoby postronne do sporu, srodowisko masazystow, a nawet powszechny odbior masazu, na tym cierpia.

proponuje, zeby ktos zaczal publiczny list do sadu, ktory zarejestrowal psm, czy do sadu nadrzednego, czy innej instytucji publicznej, o wyrejestrowanie tego stowarzyszenia - podpisuje sie pod nim.

taki list, rownoczesnie, moze pomoc w integracji srodowiska masazystow, choc jestem przeciwny powstaniu nowego stowarzyszenia - bo bedzie to tylko nowe rozdanie kart w walce o stolki i tytuly.

lapa - 2008-10-26, 19:58

Witam Wszystkich, jestem tu "nowy", więc pozdrawiam wszystkich.
Właśnie wpadłem na to forum. Ciekawe ta wojenka:). Myślę, że im więcej portali, organizacji, stowarzyszeń itp w naszej branży, tym lepiej dla nas. Nie słyszałem jeszcze o organizacji, w której nie walczy się o stołki i tytuły. Wg mnie nie ważne jak co się nazywa i kto to tworzy (jeśli robi to dobrze), aby coś robił, bo większość nie robi nic. Nie ważne, czy to PSM, HGW, KBW czy PZW czy PKS, abym miał w przyszłości jakąś wartość z tego. Nie zapominajmy, że tylko ludzie tworzą rzeczywistość, a jeśli coś wybudują to ktoś może z tego skorzystać. Nie jesteśmy górnikami ani stoczniowcami. jesteśmy masażystami, fizjoterapeutami, - sami. Ja tak przynajmniej się czuję, bo nigdy nie czułem żadnego wsparcia i nie czuję do dziś (a to już 20 lat minęło:) ).
Po przeczytaniu pytań do PSM i odpowiedzi, jestem raczej na TAK w kierunku psm. A dyskusja nad kwalifikacjami, jest wg mnie bardzo ważna i należy ją toczyć.

massagewarsaw - 2008-10-28, 12:51
Temat postu: masaz tajski
oczywiscie, ze im wiecej organizacji zawodowych i jesli jeszcze staraja sie ze soba wspolpracowac, a nie tracic energie czlonkow na wzajemne walki (vide Korea http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=360 ), to lepiej dla wszystkich.

jesli sa to organizacje demokratyczne, zalozone i kontrolowane przez wszystkich czlonkow, a nie przez ekipe "trzech muszkieterow" (jak sie sami okreslili zalozyciele psm), kontrolujaca w calosci dzialania organizacji - to pomimo niezdrowych ambicji niektorych czlonkow, moga oni zostac odstawieni na boczny tor przy okazji wyborow albo nawet zawieszeni/wykluczeni w trakcie trwania swoich kadencji przez decyzje wiekszosci czlonkow. Niestety, w organizacji autorytarnej, jaka jest psm, jest to niemozliwe.

jesli chodzi o nazwe organizacji to okresla ona organizacje - jesli ktos mianuje sie ogolnopolska organizacja zawodowa, a dziala tylko lokalnie, wsrod zalozycieli sa ludzie z lapanki nawet nie zwiazani z masazem, a przy okazji organizacja ta zajmuje sie komercja a nie interesami zawodowymi, to lepiej zeby zmianila nazwe na bardziej pasujaca jej profilowi.

oczywiste jest tez, ze wazna jest jakosc i ilosc czlonkow. Jesli sa to osoby przypadkowe, nieznane szerzej w srodowisku czy nawet nie zwiazane z masazem, to jedynymi dzialaniami bedzie samopromocja i ponizanie innych oraz prywata - bylo to jasno widac od samego poczatku dyskusji o zalozeniu stowarzyszenia ponad 2 lata temu.

w polsce dziala kilka stowarzyszen fizjoterapeutow, a nawet ich zwiazek zawodowy - tak, jak fizjo, rowniez dziesiatki tysiecy masazystow pracuje w panstwowej sluzbie zdrowia. Jesli inni zawodowcy pracujacy indywidualnie potrafia sie zrzeszac, to masazysci tez moga, byle organizacja opierala sie na strukturach lokalnych (miejskich, powiatowych czy wojewodzkich).

nie rozumie, dlaczego zostaly zadane publicznie te pytania i w takim tonie, dlaczego zostaly one umieszczone na stronie psm i dlaczego odpowiedz jest tak dziwna - oprocz tego, ze sa to zupelnie bezcelowe dla masazystow osobiste przepychanki i podjazdy miedzy karierowiczami uzurpujacymi reprezentowanie wszystkich masazystow.

Marcin Banasinski - 2008-11-09, 23:39
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:


nastepuje ciag wycieczek osobistych, gdzie okazuje sie, ze PSM rzeczywiscie zwrocilo sie pare miesiecy temu do MB o patronat medialny, ale propozycja ta zostala odrzucona. Teraz z kolei MB probowal sie wkrecic na stanowisko, lecz jego proby zostaly storpedowane ("bo w tym caly jest ambaras, zeby dwoje chcialo na raz").


Witam,
wszystko się zgadza z tym tylko, że JA czyli MB jak przedstawił massagewarsaw wcale nie chcę sie wkręcić do PSMu... to jakaś pomyłka, straszna pomyłka. Pisałem dlaczego nie chciałem być patronatem medialnym, bo - sprawa PSMu była w sądzie, itd. Ale nie o to chodzi. CHCĘ by SM był serwisem medialnym informacyjnym, bawię się tu w dziennikarza (próbuje swoich sił) CHCIAŁEM wiedzieć co PSM zrobiło dotychczas ... stąd te pytania do Prezesa PSMu. Dodam oczywiście, że użytkownicy SM także chcieli wiedzieć. Więc nie tyle zostały storpedowane moje chęci ponownego bycia w PSMie co pytanie do nich... czy to trudne by zrozumieć?

Powiem tak:
takie stowarzyszenie jest potrzebne... konieczne. Im łatwiej będzie przeforsować jakiekolwiek działania mające na celu uregulowanie, ułatwienie naszego bytu w PL. Z braku tegoż działania (przynajmniej ja nic o tym nie wiem) postanowiłem się dowiedzieć... czy to tez trudne do zrozumienia?
ostatnia ustawa o zawodach medycznych jest nieco kontrowersyjna... chcę się dowiedzieć więcej, ale w pierwszej kolejności by nie wystąpić przed szereg chciałem się m.in. dowiedzieć się od PSMu czy rozmawiali w tej sprawie... okazało się, że nie dostałem odpowiedzi, zacząłem działać jako SM w tej sprawie... czy to źle? Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie i innych zainteresowanych pytania. ŹLE?

nic z tego nie rozumiem.

pozdrawiam ekipę e-masaz.pl
Marcin Banasiński

massagewarsaw - 2008-11-11, 01:04
Temat postu: masaz warszawa
od ponad 7 miesiecy jest tutaj (i na paru innych forach zwiazanych z masazem) neutrealny watek o stowarzyszeniu, gdzie ty i twoj byly kumpel-muszkieter, mogliscie sie przymilac do siebie czy boczyc - wybrales wystosowanie hucznego listu otwartego, ktory wrocil do ciebie bumerangiem
administrator - 2008-11-11, 16:17

Mam nadzieje że dalsza rozmowa na temat PSM będzie prowadzona w kulturalny sposob ;)
Alladyn - 2008-11-13, 14:22

nooooo i znowu to samo:)
dobra a tak naprawde to jaka jest sytuacja PSM? co na dzien dzisiejszy ustaliła, zrobiła? czy jest ktos z obecnych na forum jej członkiem, czy ktoś był na jakimś zjeździe PSM czy ktos wie co tam zostało powiedziane, czy wogóle ktoś coś o tej działalnosci wie?

massagewarsaw - 2008-11-13, 14:50
Temat postu: masaz warszawa
jest to organizacja fantomowo-fotomorganowa, istnieje na papierze i w wyobrazni zalozyciela, wystepujacego na forach dla masazystow pod swymi licznymi pseudonimami (robertw, ania26, zbyszek z wroclawia, adam wroblewski, a ostatnio jako marcin baran, anias, dorotas, masazysta i mozna sie spodziewac, jeszcze paru, rowniez cos z 10 niezarestrowanymi ksywkami). Jego profil nigdy nie sa wypelniony, nigdy sie nie przedstawia i pisze tym samym, charakterystycznym stylem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group