To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż erotyczny

dziubek - 2008-03-26, 13:50
Temat postu: Masaż erotyczny
Jak w pytaniu,czy jest taki w ogóle?jesli tak to prosze o jakieś wskazówki
Fikou - 2008-03-26, 13:55
Temat postu: :)
ciekawe, ja się nie znam.. nie natrafiłem w żywocie jeszcze na poszczególne techniki takiego masażu, ale szczerze przyznam że nie poszukiwałem ich ;/
pewnie znajdą się znawcy... czekamy więc :P :lol:

administrator - 2008-03-26, 14:01

Sądzę że pytanie jest trochę nie na miejscu a raczej moim zdaniem psuje wizerunek masażu. Bo ciągle się kojarzy właśnie z tym. Może lepiej takie informacje poszukać sobie samemu? I zostawić ten temat w spokoju? :)
Cr453r - 2008-03-26, 14:02

Kiedys na kompie miałem dosc obszrny poradnik z neta sciagniety właśnie z opisanym masażem ertoycznym. Ale niestety dysk padł i wszystko poszło sie ****. Ale mysle że na necie by sie coś znalazło.
administrator - 2008-03-26, 14:04

Cr453r napisał/a:
Kiedys na kompie miałem dosc obszrny poradnik z neta sciagniety właśnie z opisanym masażem ertoycznym. Ale niestety dysk padł i wszystko poszło sie ****. Ale mysle że na necie by sie coś znalazło.

Wiec może zostawmy ten temat i niech autor sobie poszuka informacji na ten temat w Internecie :) :P

massagewarsaw - 2008-03-26, 17:22
Temat postu: masaz warszawa
w encyklopedii aromaterapii, masazu i jogi najblizszy rozdzial twojemu pytaniu to 'zmyslowy dotyk', pewnie tak najlepiej sie odnosic, raczej niz mieszac tutaj okreslenie 'masaz'.

masazysci powinni unikac stereotypowych pojec, bo jest wystarczajaco duzo nieporozumien zwiazanych z masazem i nie ulatwiaja one pracy.

jakkolwiek, w niektorych podrecznikach masazu (np 'massage for health' - masaz dla zdrowia, napisanego przez carlo de paoli) sa rozdzialy odnoszace sie do problemow rozmnazania, balansowania hormonow, napiecia przedmiesiaczkowego, bolesnych miesiaczek, przekwitania, bezplodnosci, ozieblosci plciowej, impotencji, przedwczesnego wytrysku. Podane sa przyklady mieszanek esencji olejowych, punkty akupresury i sekwencje masazu w kazdym z tych schorzen.

inny autor, susan mumford, w 'kompletnym przewodniku do masazu' rozroznia jakosciowo miedzy zmyslowa przyjemnoscia (ktora jest kazdy masaz polaczony z relaksujacym, kojacym i terapeutycznym dotykiem) a masazem zmyslowym, zaplanowanym dla podniety. Ten drugi moze byc wykonywany ze swoim partnerem i za jego wczesniejsza zgoda.

jako terapeuta powinienes miec jasne, nieprzekraczlne granice, jakie zabiegi leza w twojej kompetencji, a jakich klientow powinienes odeslac do seksuologa czy po prostu odmowic zabiegu.

kazdy dobry zabieg masazu bedzie miec wplyw na wszystkie systemy i funkcje organizmu, wlaczajac sfere emocjonalna i seksualna.

najlepiej idz wlasnie do biblioteki i poczytaj

administrator - 2008-03-28, 10:11

michal napisał/a:
Przepraszam za nieobecność , oczywiście podzielam zdanie kolegów administratorów, to nie jest miejsce gdzie takich informacji należy szukać , nie zajmujemy się czymś takim , a obszerne informacje znaleźć można poprzez wyszukiwarkę . Uznajmy ten temat ostatecznie za zamknięty

Temat zamykam :!:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group