To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż odcinka L-S

inez - 2008-03-18, 17:53
Temat postu: Masaż odcinka L-S
Witam.Czy jeżeli na karcie pacjent ma zalecony masaż odcinka L-S to faktycznie należy tylko ten odcinek masować ?Bo w końcu kręgosłup to cała jednostka funkcjonalna jakby nie było i zastanawiam się jak Wy w takich przypadkach przeprowadzacie masaż?

Jeszcze pytanie jakie partie objąć masażem obręczy barkowej ?

Fikou - 2008-03-18, 21:28
Temat postu: L-S
odnośnie masażu L-S to panuje zasada że masujemy poniżej czyli pośladki i powyżej... kręgosłup piersiowy. Mi zdarza się objąć masażem cały kręgosłup.
wziąwszy pod specjalną uwagę krzyżowo-lędźwiową część

obręcz barkową masujemy tak jak się masuje obręcz barkową... ale jeśli nie wiesz jak to odsyłam jednak do książek... nie złośliwie, ale tam znajdziesz uwagi odnośnie masażu w przypadku konkretnych schorzeń... przestudiujesz sobie, poćwiczysz i będzie git

Prochowicz omawia rzecz przystępnie w podstawach masażu klasycznego

massagewarsaw - 2008-03-19, 19:54
Temat postu: masaz warszawa
oprocz plecow masuj brzuch - kregoslup to, obrazowo, kolumna otoczona ze wszystkich stron przez miesnie, wiec masaz powlok brzusznych tak samo wskazany, jak masaz miesni plecow
TK - 2008-03-19, 21:52

Przede wszystkim - zależy jaka jednostka chorobowa i ile masz czasu na ten masaż...? Bo możliwości jest od groma, zawsze jednak staraj się obejmować masażem cały kręgosłup (przy L-S zazwyczaj można sobie darować szyjny, choć też nie jest to regułą). Pamiętaj, że każdy masaż musisz dostosować indywidualnie do pacjenta. Unikaj rutyny.

Przy obręczy barkowej, mówiąc najogólniej, masujesz bark, łopatkę i obojczyk.

inez - 2008-03-19, 22:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam.
michal - 2008-03-22, 08:53

Zasada jest taka że im wiekszą powierzchnie obejmiemy masażem tym lepiej , jednak traci sie wtedy czas na opracowane tkanek o których mowa w zlecaniu. Czasem okazuje sie że masaż innej części grzbietu okazuje sie byc lepszy w rezultatach niz masaż wykonywany wg zlecenia. Tak jak napisała koleżanka wyżej "Bo w końcu kręgosłup to cała jednostka funkcjonalna " dlatego należy opracować wszystkie mięśnie które znajduja sie w jego sąsiedztwie
inez - 2008-03-22, 09:38

Dziękuję.Właśnie ja chyba ' kryzys masażysty 'przechodzę, nie jestem zadowolona z tego jak masuję, nudzi mnie sposób w jaki to robię i właśnie dopada mnie taka rutyna.Mam nadzieję, że to się zmieni :? :wink:
michal - 2008-03-27, 20:47

czas już chyba przestać sciśle stosować sie do maszynowego wykonywania technik , twoje dłonie to świetne instrumenty , nie myśl po prostu daj im działać , efekt może być lepszy niż to przewidujesz
Zielona0 - 2008-04-09, 22:41

Michał, prześlicznie to napisałeś :) Jestem naparwdę pod wrażeniem. Aż mi się mordka uśmiechnęła. :)
Inez , ja też przechodziłam taki kryzys... ale już mi przeszło, poprostu to pokochałam, chociaż coraz więcej muszę się uczyć bo każdy człowiek jest inny i chociaż przychodzi z tym samym schorzeniem to jednak inaczej reaguje na dotyk, ból i każdy ma inną psychikę...ale uważem że to jest właśnie w tym piękne- obcowanie z ludźmi!

Pozdrawiam :)

administrator - 2008-04-10, 19:09

michal napisał/a:
czas już chyba przestać sciśle stosować sie do maszynowego wykonywania technik , twoje dłonie to świetne instrumenty , nie myśl po prostu daj im działać , efekt może być lepszy niż to przewidujesz

Sorry za małe ot ale muszę to powiedzieć że w Michale drzemie ukryty poeta :) Czasami jak napiszesz zdanie to aż się jest dumny że jest się masażystą :)

inez - 2008-04-15, 16:57

Hehe :D

No macie rację.Mam nadzieję, że "wejdę" w to bardziej i dłonie same będą mnie prowadziły :D Jednak brakuje mi dobrych technik.
Pozdrawiam serdecznie!

massagewarsaw - 2008-04-15, 17:03
Temat postu: masaz warszawa
idz na kursa, kazdy klient jest inny, wiec dobierz technike do schorzenia i do upodoban klienta
inez - 2008-04-15, 17:12

Po 2letniej szkole powinnam fajnie masować, a mnie moje techniki nudzą.Może o jakimś kursie faktycznie pomyślę.Dzięki za odp.
TK - 2008-04-16, 06:27

A jak długo już pracujesz jako masażystka?
inez - 2008-04-16, 07:14

Ponad miesiąc :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group