To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu

administrator - 2011-02-12, 16:57

RehWellness napisał/a:
Jak nie jesteś vatowce,to co Cię obchodzi vat :)
Autor wątku jest vatowcem i dlatego mu się trochę pokomplikowały sprawy.

ok to ja trochę odbiegłem od tematu wybaczcie ;)

RehWellness - 2011-02-12, 20:16

to już tak stawiając kropkę nad i kilka PKWiU
- 96.04.10.0 obejmuje:

- usługi świadczone przez łaźnie tureckie, sauny i łaźnie parowe, solaria, salony odchudzające, salony masażu (z wyłączeniem masażu leczniczego) i podobne usługi mające na celu poprawę samopoczucia.
Grupowanie to nie obejmuje:
- usług w zakresie masaży i terapii leczniczych, sklasyfikowanych w 86.90.13.0, 86.90.19.0,
- usług obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (centra fitness) i kulturystyce, sklasyfikowanych w 93.13.10.0.

86.90.13.0 obejmuje:
- usługi świadczone przez fizjoterapeutów (innych niż lekarze medycyny) w takich dziedzinach jak: fizjoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, ergoterapia, elektrostymulacja, kinezjologia (terapia ruchowa) itp.

i to są świadczenia zwolnione z vat, stąd pytanie,które zadałam wcześniej i moja wątpliwość, czy działalność fizjoterapeutyczną pod pkd 86.90.A, może rejestrować np technik masażysta - moim zdaniem nie może.

dziku_SKA - 2011-02-14, 08:02

RehWellness napisał/a:

i to są świadczenia zwolnione z vat, stąd pytanie,które zadałam wcześniej i moja wątpliwość, czy działalność fizjoterapeutyczną pod pkd 86.90.A, może rejestrować np technik masażysta - moim zdaniem nie może.


A to niby dlaczego? W takim razie pod jakim PKD Twoim zdaniem może technik masażysta wykonywać masaż leczniczy?

Jeśli np. prowadzę sprzedaż pamiątek to wpisuję PKD 47.78.Z.

"Podklasa ta obejmuje sprzedaż detaliczną:
* sprzętu fotograficznego, optycznego i precyzyjnego,
* pamiątek, wyrobów rzemieślniczych i artykułów religijnych,
* realizowaną przez handlowe galerie artystyczne,
* oleju opałowego, gazu w butlach, węgla i drewna dla potrzeb gospodarstwa domowego,
* broni i amunicji,
* znaczków i monet,
* produktów innych niż żywnościowe, gdzie indziej niesklasyfikowaną
* działalność optyków."

Co nie znaczy, że zajmuję się wszystkim czego dotyczy podklasa. Wydaje mi się, że podobnie jest jeśli chodzi o masaż leczniczy.

RehaT - 2011-02-14, 09:36

a czy to nie jest tak ze brak ustawy o zawodzie fizjoterapety sprawia ze kod pkd z uslugami fizjo moze otworzyc kazdy nawetbez szkoly, tym bardziej technik?
RehWellness - 2011-02-18, 22:10

Całkiem możliwe,że tak jest, choć powiem szczerze, nie dotyczy mnie ten problem,dlatego nie wgryzałam się w temat, ale dla mnie jest proste,skoro 6.90.13.0 (dla PKD 86.90.A) obejmuje:
- usługi świadczone przez fizjoterapeutów, to chodzi o usługi świadczone przez fizjoterapeutów, a nie przez techników masażu.

kokosek - 2011-02-20, 14:34

Czy podsumowując.Jestem vatowcem i na masaż leczniczy wystawiam 23% vatu zgadza sie?
RehaT - 2011-02-20, 15:11

idz do urzedu i zapytaj sie czy to boli?
Ronaldo - 2011-02-20, 21:40

Ja miesiac temu otworzylem gabinet CENBTRUM MASAŻU gdzie bazuje na masazu leczniczym ale proponuje rwoniez cala game masazy egzotycznych.

Zapisalem dzialanosc pod to PKD gdzie masaz ma 0% VAT. Bo to drugie PKD wyklucza pierwsze wiec jak cos wole miec jakos gabinet masazu leczniczego ...

www.masazkielce24.pl

RehaT - 2011-02-20, 22:08

Ronaldo wygodnie ci pracowac z takim stolem nie regulowanym? Ludzie wszyscy bez problemu wchodza? ja nie wyobrazam sobie pracy bez stolu elektrycznego :)
administrator - 2011-02-21, 10:23

Ronaldo napisał/a:
Ja miesiac temu otworzylem gabinet CENBTRUM MASAŻU gdzie bazuje na masazu leczniczym ale proponuje rwoniez cala game masazy egzotycznych.

Zapisalem dzialanosc pod to PKD gdzie masaz ma 0% VAT. Bo to drugie PKD wyklucza pierwsze wiec jak cos wole miec jakos gabinet masazu leczniczego ...

www.masazkielce24.pl

A jak tak zapytam o prawa autorskie do zdjęcia na nagłówku po prawej stronie ? Rozumiem ze jak by bul to link aktywny do naszego serwisu to się zgodzę na wykorzystanie ale niestety zjecie jest własnością serwisu e-masaz.pl wiec proszę albo je aktywować linkiem przkierowywyjacym na nasz serwis albo zmienić na inne.

Ronaldo - 2011-02-21, 12:47

Obecnie mam lezanke regulowana elektrycznie i podgrzewaną . Wkrotce dodam nowe fotki

Skasowalem to zdjecie skoro tak bardzo Was razi .... Mam nadzieje ze przynajmniej nie musze tego waszego HANYSA reklamowac ... na tym forum hehe :lol: :lol: :lol:

administrator - 2011-02-21, 14:07

Ronaldo napisał/a:
Obecnie mam lezanke regulowana elektrycznie i podgrzewaną . Wkrotce dodam nowe fotki

Skasowalem to zdjecie skoro tak bardzo Was razi .... Mam nadzieje ze przynajmniej nie musze tego waszego HANYSA reklamowac ... na tym forum hehe :lol: :lol: :lol:

dziękuję. Co ma hanys do logo zdjęcia.

Mateusz - 2011-03-11, 20:21

Więc jak to jest jestem technikiem chcę otworzyć własną działalność by móc wystawiać rachunki hotelom to płace vat czy nie?
RehWellness - 2011-03-12, 01:35

jak wystawiasz rachunki to nie płacisz vatu, tylko pytanie,który hotel przyjmuje rachunki ?
RehaT - 2011-03-12, 09:54

wszystko zalezy od tego jaki pkd wybierzesz...
Co rachunki maja do vatu? vatowcy tez rachunki wystawiaja



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group