To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu

kokosek - 2011-02-06, 17:41
Temat postu: Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu
Witam.Prowadzę firmę PHU czyli przedsiebiorsto handlowo uslugowe.Postanowiłem dopisań do regonu działalnosc fizjoterapetyczna do ktorej zalicza się masaż bo mam już dosc robienia na czarno;)

Teraz tak znalazłem kod PKD i nie wiem czy jest wlasciwy: 08690A

Druga sprawa jest taka: działam na codzień jako Vatowiec więc jak ktoś poprosi o rachunek mam mu wystawić uproszczony czy fakture Vat?

Ile jest procent opodatkowania na masaż?

A wogóle masaż da się wciągnać w koszty-bo mam niekiedy takie pytania?

Dziękuje bardzo zyczliwie za pomoc;)

[massagewarsaw - poprawiony blad ortograficzny w tytule]

RehWellness - 2011-02-07, 16:31

Jeśli jesteś vatowcem, to zawsze wystawiasz faktury vat.
Działalność fizjoterapeutyczna (86.90.A) jest zwolniona z podatku vat, ale tu powstaje pytanie, czy możesz świadczyć takie usługi (jesteś fizjoterapeutą,lekarzem rehabilitacji ruchowej, rehabilitantem , technikiem masażystą?)
Masaż wykonywany przez masażystów, jeśli nie jest to masaż leczniczy podchodzi pod 93.04.Z - działalność związana z poprawą kondycji fizycznej i zdrowia -stawka vat 23 %.

kokosek - 2011-02-07, 18:52

Witam.Jestem jak najbardziej technikiem masażystą więc rozumiem,że nie płace vatu czy jak dokładnie?

Dziękuje :wink:

dino100 - 2011-02-07, 19:40

Bardzo to przykre, ale wg Ministerstwa Finansów masaż leczniczy też jest "ovatowany"
Bossman - 2011-02-08, 17:29

To jakie jest to oprocentowanie? bo też mnie to interesuje
dino100 - 2011-02-08, 19:09

23% :(
Bossman - 2011-02-08, 22:29

co do tematu mam pytanie.

Pracuje w firmie brata.On posiada firme zarejestrowaną jako phu.

Jesli podobnie zrobie jak pisał założyciel tematu,tzn mój brat doda w wydziale dzialalnosci gospodarczej dzialalnosc fizjoterapeutyczną to ja jako jego pracownik mogę wystawić fakture na ktorej pisze: uslusa masazu leczniczego mimo to ,że on jako szef nie posiada uprawnien a ja jako pracownik je mam?

RehaT - 2011-02-09, 09:06

wystarczy ze doda kod dzialanosci fizjoterapeutycznej w urzedzie... moze tez robic szydelkowanie jesli doda odpowiedni kod

[ Dodano: 2011-02-09, 09:23 ]
co do podatku vat to z tego co wiem nie ma pkd jako masaz leczniczy, tylko pkd gdzie wchodzi masaz, uslugi fizjoterapeutyczne itp. Wiec masaz leczniczy jak i fizjoterapia jest zwolniona z podatku vat


usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone przez:

a) lekarzy i lekarzy dentystów,
b) pielęgniarki i położne,
c) osoby wykonujące inne zawody medyczne, o których mowa w art. 18d ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89, z późn. zm.),
d) psychologów;

RehWellness - 2011-02-09, 23:34

Może niejasno się wyraziłam,jeśli założyciel wątku wpisze do działalności PKD 86.90 A - działalność fizjoterapeutyczna - (pamiętając o tym,że już jest vatowcem) ,masaż leczniczy jest zwolniony z vatu, w fakturze wpisuje zw. natomiast jeśli chce również wykonywać inne masaże , nazwijmy je ogólnie "nielecznicze", winien też zgłosić 93.04.Z, wtedy masaż leczniczy może podciągnąć pod tą działalność i ovatować ją 23% (tylko po co ? ), a wszystkie masaże "nielecznicze" wykonuje w ramach tego PKD i musi je ovatować 23% podatkiem.
Inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby nie był płatnikiem vat.

Bossman - 2011-02-11, 14:37

A ja osobiscie nic nie rozumiem-to w końcu masaż leczniczy jest objęty vatem 23% czy nie? :cool:
administrator - 2011-02-11, 17:57

Bossman napisał/a:
A ja osobiscie nic nie rozumiem-to w końcu masaż leczniczy jest objęty vatem 23% czy nie? :cool:

Jeśli dobrze rozumiem to tak a resztę nie. Poprawcie mnie tez jeśli jestem w błędzie?

zbyszek - 2011-02-11, 19:34

Z tego co mi powiedział mój "rachunkowiec" pokazując instrukcję Ministerstwa Finansów, to wszystkie masaże są objęte Vatem. Dobrze, że masuję jedynie na czarno...
RehWellness - 2011-02-11, 23:22

W naszym przypadku to nie zabieg jest ovatowany, lecz rodzaj działalności.
Zależy pod jaką działalnością wykonujesz masaż.



zbyszek napisał/a:
Dobrze, że masuję jedynie na czarno...


dla kogo dobrze?

administrator - 2011-02-12, 10:30

RehWellness napisał/a:

Zależy pod jaką działalnością wykonujesz masaż.

A jak się ma do tego książeczka przychodów i rozchodów przecież nie jesteś vatowcem wtedy?

RehWellness - 2011-02-12, 15:10

Jak nie jesteś vatowce,to co Cię obchodzi vat :)
Autor wątku jest vatowcem i dlatego mu się trochę pokomplikowały sprawy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group