To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Zarobki, pensja masażysty po kursach, technikum czy studiach

19robertoo64 - 2011-01-21, 23:09
Temat postu: Zarobki, pensja masażysty po kursach, technikum czy studiach
po co pracować w przychodni i mieć przed nazwiskiem mgr?? w przychodni czy szpitalu i tak nawet z mgr nie zarobisz więcej niz 1100zł. Wiec warto się pocić 5 lat na studiach dziennych czy płacić przez 5 lat na zaocznych dla 1100zł?? Kolego Bossman jaka jest Twoja opinia na ten temat??

[ Dodano: 2011-01-21, 23:10 ]
P.S a Ty napewno na wykonywaniu prądzików prywatnie zarabiasz tysiące...

[ Dodano: 2011-01-21, 23:15 ]
P.S.2. Teraz roboty nawet dla mgr z dziesiątkami kursów nie ma więc tym bardziej nie ma sensu studiów robić. Znam mgr fizjo ktorzy grzeją ławy w pośredniakach albo w żabce pracują w polotach hmm tesco.

RehaT - 2011-01-22, 00:48

nie znam mgr ktory zarabia 1100 zl... ja pracuje w przychodni a w drugiej mam kobiete... za 1100 pracuja frajerzy ktorzy sie nie szanuja dlatego taka opinia jest jaka masz
Bossman - 2011-01-22, 09:30

RehaT napisał/a:
nie znam mgr ktory zarabia 1100 zl... ja pracuje w przychodni a w drugiej mam kobiete... za 1100 pracuja frajerzy ktorzy sie nie szanuja dlatego taka opinia jest jaka masz



Tak się składa,że pracowałem w sanatorium gdzie mgr fizjoterapi zarabiał 1200zł i praktycznie całe sanatorium za tyle robiło.Ja jako technik 1000zł a Mgr 1200zł.

Cieszy mnie,że wszyscy oprócz ciebie to Frajerzy bo ty na pewno zarabiasz 4000zł....


Teraz są takie czasy,ze każdy poluje na prace i się cieszy,ze ma bo zarobki na dzień dzisiejszy obniżają gdzie się da a nie podwyższają.
W mojej rodzinie jest 4 spawaczy.4 lata temu zarabiali 1700zł,gdy zarobki zaczeły isc w góre a ludzi brakowało do roboty sprawa pensji stanęła na 2300zł.Na chwile obecną wszyscy zarabiają po 1300zł bo dostali wypowiedzenie,ze słabo cokolwiek idzie i albo robią za 1500zł albo wypad.2 sie zwolniło i pracują za 1600zł a 2 zostało.A teraz zawód,że to pracownik dyktował pensje

Jak powtarzam teraz każdy się cieszy,ze zarabia 1200zł bo z dnia na dzień są coraz gorsze czasy

RehaT - 2011-01-22, 11:03

4 nie zarabiam ale 3 spokojnie i nie licze wizyt prywatnych w domu.... widocznie wszystko zalezy jak sie trafi... znajomy jako technik robil w kamieniu i tam wyciagal po 4 kola , tylko ze mial tam duzo prywatncyh niemcow...co do zarobkow po 1100 zl to rozmawialem ze znajoma i rzeczywiscie w nowych placowkach tak oferuja... znajoma w nowej przychodni pracuje od tego roku i jako masazystka wyciaga prawie 2 kola a mgr wlasnie 4. tylko ze pracuje po 9 h... wiem ze p ferowali kolezance kiedys w sanatorium w choszcznie 900 zl , ale jakby nikt takiej oferty nie przyjal to by musieli wiecej zaplacic... Jesli jakas placowka placi 1100 zl tzn ze zeruje na twojej pracy bo pracuje w przychodni kobieta w drugiej i troche sie orientuje w umowach i przydzielaniu punktow i nawet nie wiesz ile dostaje sie punktow.... w stargardzie licencjat dostal 79 tys punktow na rok z czego 55% jest dla niego jeden punkt to 1 zl plus zabiegi prywatne...JA prez dwa lata pracowalem za 700 zl

[ Dodano: 2011-01-22, 11:09 ]
jeszcze co do zarobkow to nie dziwie sie ze zle sie dzieje jesli taka moja znajoma idzie na godzinna rehabilitacje za 10 zl...

19robertoo64 - 2011-01-22, 11:25

kokosek, mnie się też w te jego 4 a nawet 3 tys nie chce wierzyć. RehaT, nie gadasz tutaj z dziećmi z przedszkola tylko z ludzmi, którzy też są z branży i takie głodne kawałki tutaj nie przejdą:)
RehaT - 2011-01-22, 11:48

nie wiem gdzie mieszkacie i pracujecie, ale jak sie dobrze trafi to da sie spokojnie dobrze zarobic... Ja jestem tu anonimowy nikt mnie nie zna i nie pozna wiec nie mam powodow aby pisac scieme

[ Dodano: 2011-01-22, 11:57 ]
5 h robie pacjentow z funduszu i godine gdzies czasami 1.5 prywatni pacjenci sa... od poniedzialku mam 6 pacjentow prywatnych w przychodni.... wiec jak sie nie da zarobic nie licze rehabilitacji jk jade do domu obecnie mam pacjenta 3x w tyg za wizyte biore 50 zl a bywalo ze mialem po 3 pacjentow do rehabilitacji i w tyg wyciagalem z nich 450 zl

[ Dodano: 2011-01-22, 12:00 ]
wy tez jestescie na kontraktach czy umowe o prace?

19robertoo64 - 2011-01-22, 13:02

RehaT, żeby Cie trochę dobić w mniemaniu ze mgr daje takie mozliwosci to powiem Ci newsa, że mam znajomego w warszawie ktory ma yumeiho ukończone nie ma mgr a nawet technika samuśkie kursy masażu i kursy takich róznych terapii itd i pracuje na swój rachunek i jego zarobki kształtują się w przedziale 5-10tys. I masz kolejny dowód, że mgr aż tak potrzebny nie jest. Mówisz zarobek 3tys miesiecznie ok. ale jeżeli uważasz wyższość mgr nad średnim to jeśli mam być szczery to 3tys z wyższym to zaden rarytas. U nas tyle ludzie po zawodówce na budowie zarabiają albo za kółkiem więc nie masz się aż tak czym chwalić.
RehaT - 2011-01-22, 13:11

ja wcale nie uwazam ze mgr to wyzszosc tylko czasami sie przydaje... ja sam mam licencjata i na mgr nie poszedlem bo zainwestowalem w kursy zawodowe i za rok zamierzam isc na osteopatie 5 letnia wiec mgr pewnie juz nie zrobie... ja sie wcale co do zarobkow nie chwale i ciskasz sie jakby ci zal dupe sciskal... nie uwazam ze zarabiam dobrze ale porownujac z budowlancami to troche przesada bo ja w zyciu sie tak nie narobie... a kierowca to chyba tira ktory po 3 tyg poza domem jest... A co do znajomego wcale nic dziwnego... w stolicy sa inne ceny i troche inne podejscie ludzi...jak pacjentka jezdzila do fizjo ktory zajmuje sie manualka i bierze 90 zl za niecala godzine i ma kogo przyjmowac to napewno w miesiacu troche zarobi...

[ Dodano: 2011-01-22, 13:15 ]
i to nie ja wyjechalem z zarobkami wy zaczeliscie sie zalic jak malo zarabiacie

[ Dodano: 2011-01-22, 13:23 ]
Bossman napisał/a:
RehaT napisał/a:
nie znam mgr ktory zarabia 1100 zl... ja pracuje w przychodni a w drugiej mam kobiete... za 1100 pracuja frajerzy ktorzy sie nie szanuja dlatego taka opinia jest jaka masz



Tak się składa,że pracowałem w sanatorium gdzie mgr fizjoterapi zarabiał 1200zł i praktycznie całe sanatorium za tyle robiło.Ja jako technik 1000zł a Mgr 1200zł.


Wszystko zalezy od tego jaki kontrakt dostaje dana placowka... chyba ze kierownictwo zeruje na pracownaikach to inna bajka

[ Dodano: 2011-01-22, 13:30 ]
wogole lol:) najpierw wmawiacie mi ze wale scieme z zarobkami ze to niemozliwe a pozniej wmawiasz mi ze to wcale nie duzo....Ja mam pomysl idz do zawodowki i zostan budowalncem wtedy nie bedziesz pracowal za 1200 zl:D

[ Dodano: 2011-01-22, 13:32 ]
a co do terapi jemejho:D to uzywac mozesz jej ty6lko prywatnie bo w przychodni czy szpitalu nikt ci za nia nie zaplaci:)

kokosek - 2011-01-22, 13:49

Jak się wyciąga od ludzi dodatkowe koperty to potem się ma 3000zł :mrgreen:

Panowie nie ma co z nim dyskutować bo to chwalipięta i czuję się lepszy więc po co ma dyskutować z jak pisał "Frajerami"

19robertoo64 - 2011-01-22, 14:01

RehaT, prywatnie nie prywatnie ale masz zarobek. A Ty nawet z 30 kursami w NFZ nie zarobisz więcej bo NFZ to przerost formy nad treścią :)
RehaT - 2011-01-22, 14:03

jesli wy jestesciec tak samo kumaci i umiecie czytac ze zrozumieniem to nic dziwnego ze dla was to chwalenie swie i dziwna sprawa ze tyle placa w plascowkach , bo pewnie tak samo dobrzy jestescie w tym co robicie...

[ Dodano: 2011-01-22, 14:08 ]
19robertoo64 napisał/a:
RehaT, prywatnie nie prywatnie ale masz zarobek. A Ty nawet z 30 kursami w NFZ nie zarobisz więcej bo NFZ to przerost formy nad treścią :)


ale czytajac moj post w tym temacie niw uwazasz ze mialem to na mysli? Uwazam ze warto sie rozwijac w tym zawodzie bo masz wieksze mozliwosci... zobacz ile ludzi narzeka na swoja dzialanosc na wlasna reke... pracujac w przychodni masz stala pensje nawet te wasze 1200 zl dodatkowo zawsze mozesz uderzyc w target z masazami relaksacyjnymi w weekendy spa i masz zrodla dochodu... a majac same kursy to raczej ciezko wyzyc tylko z jezdzenia po domach i masujac ludzi... wnoskuje to z tematu w ktorym ludzie pisza ze interes nie idzie... ja nigdy nie napisalem ze pracowac warto tylko w przychodni w recz przeciwnie aby miec wiecej mozliwosci

RehaT - 2011-01-22, 14:34

No pewnie ze sa zawody gdzie placa dobrze a nawet lepiej... kolega plywa i ma 4 tys euro za pracownika fizycznego...Ja lubie co robie i nie zamierzam zmieniac zawodu i sie temu poswiecilem....I nie prawda ze dwa miesiace w miesiacu.W przychodni pracujesz 5h i masz stala pensje nawet te 1200 zl dodatkowo ja zostaje 1.5 h i przyjmuje prywatnie 1-2 h zajmuje mi fizjoterapia z pacjentami w domu to masz 8.5 h w weekend mozesz na kilka godzin szukac pracy w gabinecie odnowy... Majac fizjo i odpowienie kursy mozesz rpoowadzic cw grupowe z ludzmi starszymi w roznych palcowkach... prowadzic plywanie korekcyjne z dziecmi na basenie po jakims kursie... ostatnio bylo u mnie w miescie ogloszenie ze potrzebuja fizjo na 9 h w tyg do szkoly rodzenia z tego typu kursem... chodzi o to jak widzisz ze masz szeroki wachlasz mozliwosci i zawsze jakas opcje... Technik masazu niestesty nie bo albo ma pacjentow albo nie a i do przychodni nie zawsze sie dostanie bo ktos po studiach dostanie z nfz wiecej punktow...Sam na poczatku skonczylem technika masazu i bylo ciezko chocizby z tego wzgledu ze mialem mala wiedze i bylem malo skuteczny....aj wnioskuje po temacie gdzie ludzie pisza o slabych miesiacach i albo maja pacjentow albo nie nie maja pola manewru, a w dzisjeszych czasach gdzie masazsyta sam sie prosi zeby do niego przyjsc jest ciezko bo jest wiecej masazystow niz pacjentow... ilu moich kolegow po szkole mialao gabinety i popadali albo zarabiali na oplaty... moze nfz to przerost formy nad trescia ale to najlepsza forma reklamy jaka mozesz miec i jeszcze ci za to placa... w miesiacu w przychodni pezyjmuje 30 pacjentow i robie 300 masazy i niech kazdy powie znajomemy ze byl u dobrego masazysty...

[ Dodano: 2011-01-22, 14:40 ]
19robertoo64 powiedz mi jakim cudem odbywales samodzielna praktyke w czasie 2 letneij nauki?

[ Dodano: 2011-01-22, 14:48 ]
kokosek napisał/a:
Koledzy czy można wykonywać masaż klasyczny jako relaksacyjny kręgosłupa? Powiem,ze nie znam sie na technikach masażu relaksacyjnego więc prosze o porade czy wszytkie techniki kalsyczneg mogę stosować:

głaskanie,rozcieranie,ugniatanie,uciski,oklepywanie,roztrząsanie,wibracja itp?


kokosek napisał/a:
a czy stosując wszystkie techniki z klasycznego,które znamy jako relaksacyjny nie zaszkodzi się pacjentowi?


nie obraz sie ale nie dziwie sie ze masz problemy z pozyskaniem pacjentow

19robertoo64 - 2011-01-22, 15:50

RehaT, może najpierw skorzystaj ze słownika ortograficznego i gramatyki bo czytając Twoje wypowiedzi jest tam maksymalny bałagan i literówki, których moja młodsza siostra nawet nie robi pisząc na komputerze. RehaT, Ty również się nie obraź ale w Twoje bajeczki na temat zarobków i wielu innych rzeczy raczej tutaj nikt nie wierzy. Więc nie marnuj paluszków :)

P.S gdybyś był taki mega zarobiony to nie siedziałbyś co chwile nawet w ciągu tygodnia na forum tylko byś pracował. A jakoś tego nie widać :)

RehaT - 2011-01-22, 15:55

mi to akurat wisi w co wierzysz a w co nie:) Powiedz lepiej cos wiecej o swojej samodzielnej praktyce...:)
19robertoo64 - 2011-01-22, 19:04

wiesz mnie nikt za rączke nie prowadził na praktach dostałem zlecenie i robiłem. No a jeżeli u Was na studiach do podpięcia i ustawienia na aparaturze TENS'u potrzeba było więcej osób i oceniających to spoko.

P.S a jeżeli Ciebie na studium niczego nie nauczyli to już nie moja wina. Ja miałe kapitalną kadre dydaktyczną która nauczyła mnie wielu rzeczy, przekazała wiedze i dodała wiele rzeczy z własnego wielo letniego doświadczenia oraz rzeczy oprócz minimum programowego. Tak jak napisałem to akurat Twoj problem, że miałeś taki a nie inny poziom nauczania.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group