To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Skolioza a masaż?

Kajaanna - 2012-10-24, 16:31

"U pacjentów ze skoliozą masaż należy stosować wyłącznie na mięśniach przykurczonych czyli po stronie wklęsłości skrzywienia. "

a istnieją jakieś przypadki, w których masuje się obie strony? Pytam bo wydaje mi się to dziwne, że występuje taka rozbieżność w leczeniu masażem gdyż w trakcie nauki spotkałam się z taką teorią, że w skoliozach po stronie przykurczonej masuje się głownie techniką rozcierania a po wypukłej głównie ugniataniem i należy wziąć to pod uwagę bo inaczej masaż jest wtedy źle zrobiony. Czy to jakaś nowa teoria czy stara, która juz nie ma prawa bytu a jest nadal stosowana przez magistrów?

buzzy925 - 2013-02-11, 22:02

Mam pytanie odnośnie skoliozy lędźwiowej. Czy po rozluźnieniu przykurczonych mięśni można zakończyć zabieg poprzez trakcję(3-5min) w odcinku lędźwiowym? Czy lepiej zakończyć po rozluźnieniu mięśni zabieg?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group