To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Masaż w oparzeniach

Konrad1987.23 - 2010-12-29, 16:16
Temat postu: Masaż w oparzeniach
Witam Od kilku miesiecy masowalem pewne dziecko. Jest to chlopiec, 4 lata, jest po oparzeniu lewej całej kończyny górnej. Ten wypadek był juz jakis czas temu, nie wiem jak dawno ale przypuszcaz ze do 2 lat. Masowałem mu całą kg Contratubexem. Skóra zrobiła sie bardziej elastyczniejsza i w niektorych miejscach bardzo dobrze sie zagoila, ale widac ze w niektorych miejscach sa jeszce zgrubienia skóry. Ruch w stawie łokciowym także jest w dobrym stanie. Jakies 2 tygodnie temu Mama z tym chlopcem poszla na konsultacje do Chirurga co z tym dalej. Chirurg powiedziala zyby juz nie masowac tego ani nie nakladac Contratubexu. Tylko owinac kończyne górną takim plastrem gumowym. Wczesniej ten chlopiec po kazdym masazu tez mial zakladany ten plaster. I zastanawiam sie czy to jest dobra sugestia Pani Chirurg zeby wiecej nie masowac, czy nie beda sie robic tam przykurcze? Mama chlopca tez nie spytala sie dlaczego jej syn ma nie byc juz tam masowany. I Mama chlopca zapytala mnie dlaczego tak jest, że Pani chirurg nie kazała wiecej tam masowac ani nie nakladac Contratubexu. Bardzo prosze o odpowiedz. I czy do kapania mozna sciagac ten plaster z reki? Bede bardzo wdzieczny
Z poważaniem Konrad

massagewarsaw - 2011-02-25, 19:37
Temat postu: kurs masaz tajski
prawdopodobnie ta masc ma dzialanie uboczne, dlatego chirurg nie zalecil jej uzywania. Masaz bez jej uzycia moze byc kontynuowany, jesli nadal sa zgrubienia skory.

jesli nadal sa blizny, to mozna je rozciagac, tylko jest to bolesne i dziecko moze tego nie tolerowac.

mama chlopca moze radzic sie rowniez dermatologa czy wyspecjalizowanej kosmetyczki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group