To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o masażu, masażach - Masaż odchudzający, prawda czy mit?

trecking - 2013-03-03, 19:43

Niestety........
YoAska88 - 2013-04-11, 13:53

zgadzam się z kolegą, bańka potrafi zdziałać cuda czy to się komuś podoba czy nie;-p wypróbowałam na sobie po ciąży i efekty naprawdę widać już po kilku zabiegach( ja odczuwałam poprawę już po pierwszym). a jeśli do bańki dołączymy odpowiedni krem naprawdę będzie spoko. oczywiście polegając tylko na ów zabiegu mając dużą nadwagę nie ma co oczekiwać że staniemy się szparagami jak z wybiegu. podstawa to zbilansowana dieta i codzienna aktywność fizyczna;)
Ernesta - 2013-05-17, 16:36

Moim zdaniem tu mylone są podstawowe pojęcia. Przez masaż odchudzający rozumie się najczęściej masaż ujędrniający. Efektem może być szczuplejszy wygląd (tak na oko), ale faktycznie się nie chudnie.
natalia.masnik - 2015-10-14, 16:47

Czy masaż bańkami zniweluje cellulit?
Odpowiedz brzmi – nie….
Nie możemy wierzyć w drogę na skróty! Do redukcji „skórki pomarańczowej” potrzebujemy odpowiedniej diety, skrupulatnego picia wody oraz ćwiczeń.
Masaż będzie wtedy wspaniałym WSPOMAGACZEM naszej walki z cellulitem.

Czy Bańki ujędrniają?
TAK!
Opowiadają za pobudzenie naturalnych procesów syntezy kolagenu.
Pracuje z bańkami wiele lat i widzę poprawę elastyczności i jędrności skóry u wielu klientek. :)

Ile zabiegów jest potrzebnych?
Ilość potrzebnych zabiegów zależy od wieku, stanu skóry, trybu życia oraz rodzaju
i stopnia cellulitu. Poprawa najczęściej jest widoczna po 10-15 zabiegach. Dobrze później robić zabiegi tzw.”przypominające” przynajmniej raz w tygodniu.

Bańki Chińskie używane są tylko do terapii antycellulitowej?
Masaż bańkami można stosować również jako masaż rozluźniający (przy mniejszym podciśnieniu są naprawdę przyjemne!).
Terapia bańkami sprawdza się znakomicie w masażach leczniczych m.in dzięki dużemu przekrwieniu i rozluźnieniu napiętych mięśni

Czy można robić Bańkę Chińską w domu?
Jeżeli wiesz, że nie masz przeciwwskazań do masażu bańką oraz jak należy masować to wręcz zalecam robić bańki przy każdym nałożeniu balsamu, po kąpieli czy nawet po każdym myciu zębów ;-)

Annie - 2019-05-30, 08:09

U mnie o wiele lepsze efekty dał zabieg karboksyterapii. Polecam sobie o nim poczytać bo daje naprawdę świetne rezultaty. Karboksyterapia jest metodą niezwykle uniwersalną, którą można zastosować na wiele elementów ciała i na twarz, a jej skuteczność jest bardzo wysoka – zarówno jeżeli chodzi o odchudzanie, jak również ujędrnianie skóry. Efekty to
odmładzanie skóry, usuwanie zmarszczek,
przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
zwiększanie grubości i gęstości skóry
jak również usuwanie cellulitu.
https://medycynaestetycznawarszawa.pl/karboksyterapia-zabieg-na-cialo-z-uzyciem-co2/

hella - 2019-12-23, 07:36

Ze 3lata temu pozbyłam się cellulitu całkowicie w 2miesiące poprzez:
*dietę
*ćwiczenia - aquaaerobik (po półtorej godziny 3-4 razy w tygodniu) + basen (około godzinki tuż po zajęciach aquaaerobiku), potem sauna sucha

Jak również wspomnianą karboksyterapię. Kilka zabiegów dało o wiele lepsze efekty niż jakiekolwiek kremy. https://www.kierunekkosme...moze-pomoc.html

bonka - 2020-12-09, 07:19

Ja ważę 126 kg i zaczelam od zwykłego chodzenia. Jeżdżę do pracy autem bo mam daleko, a poza tym stoi. Wszędzie gdzie się da chodzę na piechotę. Dysze i sapię, ale się nie poddaje. Wieczorami jak coś ogladam to się kładę i robię rowerek, nożyce, brzuszki. I tak sobie powoli prę do przodu. Zamierzam chodzic na aqua aerobic, ale muszę schudnąć z 10 kg żeby wejść w kostium.

Zastanawiam się również nad dietą pudełkową? Niestety ale nie mam duzej wiedzy na temat diet odchudzających.
Jakieś opinie o dietach od suvibox?
https://suvibox.pl/diety/dieta-odchudzajaca/
Bo wlaśnie nad nimi się zastanawiam.

marika34 - 2023-06-09, 09:08

Nie ma czegoś takiego jak masaż odchudzający, chyba że osobę która go wykonuje
Masaż bańką chińską, jeśli jest wykonywany przez osobę o z doświadczeniem działa cudownie. Pisałam w swojej pracy magisterskiej na ten temat. U wszystkich 100 % kobiet biorących udział w badaniu wykazałam, że stopień cellulitu się zmniejszył oraz u wszystkich badanych obwody się zmniejszyły
Masaż bańką chińską działa przede wszystkim na cellulit, na zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obrzęków limfatycznych, generalnie ujędrnia i poprawia wygląd skóry.

Od siebie polecam zernkać sobie równiez na stronę:
https://loremvit.pl/herbaty-na-odchudzanie/

Warto jest poczytać sobie o herbatkach na odchudzanie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group