To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia ogłoszenia - Chiropraktyk warszawa i okolice

massagewarsaw - 2010-12-10, 19:15
Temat postu: Chiropraktyk warszawa i okolice
dyskusja przeniesiona z innego watku:

chiropraktyk warszawa i okolice
jurek1004
Witam
czy ma ktos namiary na dobrego i sprawdzonego chiropraktyka z warszawy lub okolic, mam problem z L4/L5 i L5/S1
fajnie by bylo jakby ponastawial w taki sposob jak tu jest na filmiku


Marlena
Wysłany: 2010-11-28, 10:14
Osobiście polecam sama nieraz korzystam: Gabinet Chiropraktyki Terapii Manualnej ANIMUSZ ul. Bajana 9 lok 49, Warszawa -Pan Adam Figeland.
Nastawił mi kręgi szyjne po 20 latach od wypadku, a próbowało wielu i nikomu się wcześniej nie udało. Lędźwiowo-krzyżowe też mu nieźle idą

RehaT
Fizjoterapeuta
nie ma czegos takiego jak nastawianie kregow dla scislosci:)

jurek1004

skoro nie ma czegos takiego, to jak to sie nazywa co robi chiropraktyk ?

dotykzdrowia

To są tzw. "manipulacje" lub naciągania czyli tzw. "trakcje", a robi się je TYLKO po masażu lub w trakcie masażu, a NIGDY bez rozgrzania mięśni! W przeciwnym razie może dojść do uszkodzeń mięśni i więzadeł przykręgosłupowych, itp.
A chiropraktyka jako taka, to rzeczywiście nie istnieje, jest to umiejętność wynikła z bardzo dobrej znajomości anatomii funkcjonalnej i jest dziedziną ściśle fizjoterapeutyczną.

RehaT
Wysłany: Dzisiaj 18:00
nie ma potrzeby robienia masazu przy manipulacjach!!! i nic sie nie pozrywa:).Chodzilo mi o to ze nie ma czegos takiego jak nastawinie, tylko odblokowanie danego np segmentu kregoslupa poprzez uwolnienie z restrykcji miesniowych.Manipulacja '' twarda'' polega na czasowym jakby skrajnym zwichnieciu stawu, doproewadzenia jakby do ruchu patologicznego...ALe nie ma czegos takiego ze chiropraktyk nastawil mi krag bo sie przesunal:)...Jest tez terapia manualna na tkankach miekkich gdzie pracuje sie na miesniach wiezadlach i torebkach stawowych oraz na nerwach... A trakcja to jest tylko jeden z elementow gry na stawach:)

rzymcio9 - 2016-08-16, 16:42

Gdyby ktoś szukał dobrego chiropraktyka w Warszawie (doktor Roman Wojnicz) - 721 070 000
Do tego jakiś czas jeździ do Olsztyna i Bartoszyc i tam też można się umówić. W dodatku świetny specjalista medycyny chińskiej której nauki pobierał na studiach w Niemczech.

mpire24 - 2022-03-28, 01:14

http://forum.e-masaz.pl/p...de=reply&t=3089


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group