To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Doświadczenie, wiek a praca masażysty

olggus - 2010-11-22, 23:12
Temat postu: Doświadczenie, wiek a praca masażysty
Chciałabym się dowiedzieć czy to że nie miałam wcześniej żadnej praktyki, ani większej styczności związanej z masażem nie dyskwalifikują mnie w tym zajęciu. Również ze względu na mój wiem (18 lat) mam pewne wątpliwości. Czy mogę być dopuszczona do zdawania egzaminów po ukończeniu kursu? Czy w ogóle mogę do niego przystąpić?
Jeśli byście podzielili się swoimi doświadczeniami, a właściwie "początkami" myślę że to byłoby pomocne nie tylko mi, ale i innym :)
Pozdrawiam

Roobin - 2010-11-23, 00:10

jeżeli jesteś pełnoletnia , nie masz problemów zdrowotnych typu mocna wada postawy, jakieś choroby dermatologiczne itd. i czujesz się dobrze w kontakcie z drugą osobą no to musisz sprawdzić jeszcze jakie są wymogi rekrutacyjne, czy wbierasz się na kurs gdzie jedynym wymogiem jest opłata , czy do jakiejś szkoły czy uczelni gdzie masz egzamin albo konkurs świadectw itd.... co do moich początków to pierwsze kroki stawiałem na akademii wychowania fizycznego tam warunkiem rekrutacji była średnia i egzamin sprawnościowy( LA, pływanie, gra zespołowa i gimnastyka) tam miałem pierwszą styczność z masażem, potem praktyki w przychodniach i sanatoriach( śląsk jest niedaleko beskidów a tam ośrodków jest do wyboru do koloru:) potem kursy dokształcające na AM i studium odnowy biologicznej to takw telegraficznym skrócie o nauce a potem praktyka zawodowa i decyzja o własnej działalności:)w razie pytań pisz śmiało na priv
adamm - 2010-11-23, 15:39

Mam podobne pytanie. :) Teraz mam 22lata i jestem na I semstrze Technika Masażysty i zastanawiam się czy jak będę chciał iść na fizjo. Liczyłem jeżeli by mi się udało to MGR miałbym w wieku 28-29 lat Czy to nie będzie zbyt wysoki wiek? Czy Pracodawcy nie będą zniesmaczeni moim wiekiem. Wiadome teraz :) tylko gdybam ale zawsze może ktoś doradzić:)
Pozdrowienia z Mazur :)

Roobin - 2010-11-23, 18:00

pewnie reguły nie ma ale ja dotychczas spotykałem się z podejściem pracodawców, że ważne jest wykształcenie , kursy dodatkowe i praktyki i lepsze referencje tym lepiej...często pracodawcy chcieliby mieć np. młodą sekretarkę 18lat już po studaich i z 3 letnnim doświadczeniem :razz: w pracy fizjoterapeuty czy masażysty z takim naciskiem na wiek do tej pory się nie spotkałem, ciekawe jakie są doświadczenia innych osób
Truskawa - 2010-11-23, 19:09

rehabilitacja- im starsza osoba z większą ilością papierków tym lepiej:)
Odnowa i spa- młoda atrakcyjna z niewielka wiedzą(wystarczy policealna szkoła kosmetyczna)
Takie jest moje odczucie...

Roobin - 2010-11-24, 00:10

z odnową w salonach mam wrażenie że tak jest, ale w klubach czy w ośrodkach sportowych wydaje mi się że jednak wygrywają kwalifikacje i doświadczenie ale wiadomo bywa w życiu różnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group