To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż kręgosłupa w odcinku piersiowym

kudlacz - 2010-11-19, 22:59
Temat postu: Masaż kręgosłupa w odcinku piersiowym
Witam
jaką techniką oraz jakich chwytów należy użyć, wykonując masaż pacjentowi z bólami odcinka piersiowego?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam

domi919 - 2010-11-20, 10:42

Klasyczny plecy (kregoslup) techniki, ktore siegaja odc. piersiowego.
RehaT - 2010-11-20, 13:44

a po co masaz klatki piersiowej?
kudlacz - 2010-11-21, 12:17

tak, wiem że ma to być masaż klasyczny, chodzi mi o to czy mam wykonywać wszystkie chwyty głaskania czy tylko wybrane, to samo dotyczy innych technik np. rozcierania itp.
Truskawa - 2010-11-21, 19:25

Właśnie dlaczego tylko odc piersiowy?? Kręgosłup to jedność. Jedziesz cały ze szczególnym uwzględnieniem bolącego odcinka. Robisz wszystkie techniki.
RehaT - 2010-11-21, 21:46

ale po co wszystkie techniki? i po co caly kregoslup? Prawie zawsze wystarczy zlikwidowac przyczyne a napiecia w innych okolicach znikaja automatycznie...Bol w odc piersiowym moze byc od miesnia najszerszego grzbietu, albo czworobonego czesci srodkowej...Akurat mozliwosci moze byc duzo...Pytanie o masaz bez zadnego wywiadu i diagnozy jest bezsensu tak naprawde , ale zawsze mozesz zrobic masaz calego kregoslupa technikami rozluzniajacymi i napewno nie zaszkodzi ale nie koniecznie pomoze...
Truskawa - 2010-11-22, 21:30

reh właśnie o to mi chodziło:) Rozluźnić i zobaczyć jak pacjent będzie reagował. Po tym że boli w odc piersiowym( bez dokładniejszego wywiadu) to niewiele można wywnioskować...:P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group