To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż ajurwedyjski

benita_ewa - 2010-11-17, 12:28
Temat postu: Masaż ajurwedyjski
Ostatnio przeczytałam ciekawą książkę o masażach ajurwedysjkich ("Ajurwedyjski masaż leczniczy" Govindana) i wydaje mi się, że warto z nich korzystać. Może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia, jeśli chodzi o te rodzaje masażu?
massagewarsaw - 2010-11-17, 13:07
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
jest to bardzo stara i bogata tradycja, ma z kilkadziesiat roznych rodzajow masazy (czasami do siebie bardzo podobnych). Polega na dobraniu wlasciwych do kazdego klienta olejow ziolowych, ktore maja pomoc w dolegliwosciach. Niektorzy deklaruja, ze moga w ten sposob wyleczyc nawet powazne choroby, np raka, ale nie ma badan naukowych i takie stwierdzenia sa kontrowersyjne.

same masaze sa raczej delikatne, po skorze, bo uzywaja kopiastych ilosci tych leczniczych olejow. Czesto stol musi byc z rowkiem w ramie stolu, zeby nadmiar oleju mogl byc zbierany spowrotem do naczynia, raczej niz splywal na podloge. Po zabiegu konieczne jest porzadne mycie skory, czasami przez tego samego masazyste - z tego tworzy sie odrebny rytual.

psobiscie jestem zwolennikiem masazy troche silniejszych, bez tak duzej ilosci olejow i bez koniecznej kapieli/dlugiego szorowania pod prysznicem bezposrednio po zabiegu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group