To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Masaż a menstruacja

dziabol4 - 2010-11-16, 00:22
Temat postu: Masaż a menstruacja
Witam

Co się może stać masowanej kobiecie która ma menstruację? Czy można jej w jakiś sposób zaszkodzić? Jeżeli tak to w jaki?

administrator - 2010-11-16, 10:40
Temat postu: Re: Masaż a menstruacja
dziabol4 napisał/a:
Witam

Co się może stać masowanej kobiecie która ma menstruację? Czy można jej w jakiś sposób zaszkodzić? Jeżeli tak to w jaki?

Ogólnie jest przeciwwskazaniem do zabiegów masażu.

dziabol4 - 2010-11-16, 19:30

:)

Każdy doświadczony masażysta jak się go zapyta o masaż w czasie menstruacji mówi, że jest to przeciwskazanie do masażu, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć dlaczego:)

Najwyżej mogę dostać odpowiedź "bo tak jest w literaturze".

Jak masaż karku albo dłoni może zaszkodzić kobiecie w czasie menstruacji? Może mieć bardziej obfite krwawienie? Może stać się jej jakaś krzywda? Interesuje mnie inna odpowiedź niż "bo tak":)

pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-11-16, 19:41
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
mnie nie uczono, ze okres jest przeciwskazaniem calkowitym - natomiast jest przeciwskazaniem do silnego masazu brzucha, bo moze nasilic krwawienie.

wiele kobiet ma zabiegi masazu w tym czasie, poniewaz wlasnie wtedy jest im on najbardziej potrzebny, do radzenia sobie z napieciem okolomiesiaczkowym i nadwrazliwoscia ciala na bol.

niektore kobiety wykonuja samomasaz brzucha, bo to przynosi im ulge

administrator - 2010-11-16, 21:30
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
mnie nie uczono, ze okres jest przeciwskazaniem calkowitym - natomiast jest przeciwskazaniem do silnego masazu brzucha, bo moze nasilic krwawienie.

dokładnie tych części nie powinno się masować.

Roobin - 2010-11-16, 21:34

mnie również nie uczono aby masaż był przeciwskazany w czasie miesiączkowania, w okolicy podbrzusza zalecane jest stosowanie łagodnych technik,bardziej relaksacyjnych,mięsnie w tych okolicach są bardzo często napięte w tym czasie i lekki masaż przynosi ulgę wielu kobietom, nie powinno się jednak stosować technik które bardzo rozgrzewają i podnoszą ciepłotę tkanek, jeżeli chodzi o szyję kark plecy, to generalnie można spokojnie robić choć zdarzają się przypadki kiedy występuję zwiększone odczuwanie bodżców, czy bolesnego napięcia,( jest to poczęści związane z działalnością hormonów w tym czasie )wtedy wystarczy zmniejszyć siłę nacisku i powinno być ok
massagewarsaw - 2012-06-10, 15:01
Temat postu: kurs masaz tajski
dziabol4 napisał/a:

Najwyżej mogę dostać odpowiedź "bo tak jest w literaturze".

wypada zmienic literature, albo napisac podreczniki od nowa.

masaz tez sie rozwija, jak i cala medycyna.

masaz jest odczuciem subiektywnym, wiec liczy sie bardzo wola klienta. W przypadku kobiet chodzi o zaspokojenie rowniez potrzeb emocjonalnych, a nie tylko na poziomie fizycznym.

JustynaZuzanna - 2012-06-10, 19:21

To ja się może wypowiem jako kobieta i osoba która licencjata broniła z choroby kobiecej :)
Ogólnie w literaturze mówi się że @ (wyjaśnienie dla facetów - menstruacja, czy też dla tych mniej wiedzących okres :D )jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów nie tylko masażu, ale i wielu zabiegów kosmetycznych, wizyt u dentysty i wielu innych.
Dlaczego??
aaa no podczas "tych dni" my kobiety mamy rozrzedzoną krew, a wiec podczas masażu wzmaga się krążnie, przy skaleczeniach trudno jest zatamować krew, u dentysty całkowity zakaz. No chyba że chcecie nas kobiety doprowadzić do krwotoku, którego powstrzymanie jest niezwykle cięzkie?? - I to dotyczy kobiet zdrowych, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych.

Aleee podczas np skąpych i bolesnych @, przy krwawieniu zwrotnym (schorzenie, podczas którego krew menstruacyjna zamiast z nas wypływać cofa się do wyższych części ciała, gdzie również tworzą się torbiele i mięśniaki (sprawdzałam sama na sobie) masaż jest rewelacyjny!!!

Ponad to drodzy Panowie weźcie pod uwagę, że my kobiety w te dni czujemy się rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu, i nie przepadamy za tym aby ktoś nas dotykał i oglądał - wszczególności żaden meżczyzna. (mój mąż nie raz jest nawet z łóżka wyrzucany za to tylko że chce się przytulić :D )

massagewarsaw - 2012-06-10, 20:04
Temat postu: kurs masaz tajski
JustynaZuzanna napisał/a:
... przy skaleczeniach trudno jest zatamować krew, u dentysty całkowity zakaz. No chyba że chcecie nas kobiety doprowadzić do krwotoku, którego powstrzymanie jest niezwykle cięzkie?? ... rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu, i nie przepadamy za tym aby ktoś nas dotykał i oglądał - wszczególności żaden meżczyzna.

masazysta nie kaleczy skory, bo ma nieuzbrojona reke (definicja masazu ze starych ksiazek, tak starych, jak te, w ktorych jest o zakazie masazu w czasie ciazy).

u dentysty moze byc zakaz rwania, operacji, ale nie innych zabiegow.

wiele klientek wlasnie w czasie okresu zamawia masaz (rowniez od masazystow i rowniez olejowe), bo w tym czasie jest im szczegolnie potrzebny i pomaga na powyzsze dolegliwosci.

JustynaZuzanna - 2012-06-10, 20:11

Massagewarsaw mi nie chodzi o to, że my kogoś skaleczymy :)
Bardziej mi chodziło o to, że z @ jak ze skaleczeniem - jeśli jest rozrzedzona krew może dojść do krwotoku....
w sumie tak u dentysy można jeszcze wybielać zęby i wtedy nie ma zakazu (ale podczas rutynowych zabiegów jak rwanie czy leczenie nie wolno).

"Bo w tym czasie jest im szczególnie potrzebny i pomaga na powyższe dolegliwości"
Właśnie napisałam, że przy dolegliwościach jest wskazany.
Ale z doświadczenia widzę, że większość klientek które nie mają jakiś szczególnych schorzeń ginekologicznych, a normalne objawy menstruacji nie chcą miec ani zabiegów kosmetycznych ani masaży bo czują dyskomfort

adamm - 2012-06-10, 20:47

a jak będzie z pozycją? Myslę ze także leżenie na brzuchu będzie przeciwskazane

Osobiscie polecam punktowy i refleksologie stóp (jako samouk :-)

massagewarsaw - 2012-06-11, 07:32
Temat postu: kurs masaz tajski
nie ma zagrozenia krwotokiem przez masaz. Dyskusyjne jest zwiekszenie uplawu, nawet przy masazu podbrzusza. Natomiast masaz podbrzusza zmniejszy skurcz tkanek i bol, co moze byc usprawiedliwieniem zabiegu. Niektore kobiety robia gorace oklady podbrzusza, kapiele, choc to zwiekszy uplaw, ale przynajmniej nie cierpia bolu.

powyzsze dolegliwosci, to: "rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu".

umiejetny dotyk nigdy nie zaszkodzi, miesiaczka nawet nie jest choroba. Jesli napuchniete, to mozna drenaz.

a niektore kobiety maja w czasie okresu zwiekszone libido, i lubia sie wiecej, niz przytulac i upiekszac - jest to indywidualne.

pozycja masazu nie ma znaczenia.

agulek888 - 2012-06-27, 15:30

Dokładnie! wszystko zależy od jednostki:)
np. masaż kręgosłupa L-S w pierwszym dniu jest nie do wytrzymania... reszta bez problemu może być masowana:]

massagewarsaw - 2012-06-27, 15:55
Temat postu: kurs masaz tajski
nie musi byc jednostki, zeby miec pomocny masaz. Napiecie okolomiesiaczkowe tkanek podbrzusza nie jest jednostka, jest naturalnym stanem doswiadczanym przez spora czesc kobiet. Mozna masowac i podbrzusze, i dolna czesc kregoslupa, ale z wyczuciem, powodujac tylko nieznaczny bol. Celem jest rozluznienie i po zabiegu powinna byc poprawa.

zabieg w okresie miesiaczki moze zmniejszyc w przyszlosci niedogodnosci z nia zwiazane. Masaze moga byc czestsze, niz raz w miesiacu

agulek888 - 2012-06-27, 16:17

może niezrozumiale się wypowiedziałam, pisząc o jednostce chodziło mi o osobę.... :oops:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group