To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Koszmarne miesiące - brak klientów

kokosek - 2011-01-11, 22:04

w moim terenie na 6 ogłaszających się w gazecie zostałem tylko ja a i tak nikt nie dzwoni. od listopada wszystko siadło jak widać w całej Polsce :cry:

Początkiem 2010 miałem 8 klientów na miesiąc z czego każdy brał chociaż 5 masaży.
Od września coraz mniej.Początek Pazdziernika 1 klient i już listopad,grudzien styczeń nikt nawet telefonu mimo ogłoszeń w 3 gazetach,2 w internecie i to w dodatku w miescie 250 tyś ludzi i promieniu działania do 30 km


Niestety jak sytuacja się nie zmieni do konca lutego też zrezygnuje jak większosc :neutral:

administrator - 2011-01-11, 22:42

To faktycznie nie za ciekawie. Może od wiosny powoli ruszy.
19robertoo64 - 2011-01-12, 23:09

NIe ma co się oszukiwać, że coś ruszy. Ludzie są coraz biedniejsi podatki i wszystko idzie w góre. Ludzie z tego co widze wolą poczekać w NFZ i mieć za free. Druga sprawa kupe "profesionalistów" psuje marke biorac za godzine 20 czy nawet już słyszałem 15zł za godzinny masaż z dojazdem. Przy takich cenach konkurencji drodzy koledzy możemy zwijać żagle i szukac innego zajęcia.
Bossman - 2011-01-13, 11:02

Mi najbardziej na nerwy działają ludzie z podejsciem SUPERMARKETU,którzy robią za grosze i przez to podbierają klientów.

Dużo sie pojawiło ogłoszeń typu: masaż 40zł dojazd aż do 40 km GRATIS! po odliczeniu paliwa,ktoś zarabia całe 15zł.....

Są nawet ludzie,którzy biorą 20zł jeśli jest klient do 5 km.....

Ostatnio byłem na robocie gdzie tradycyjnie kasuje 50zł jak wiekszosc masażystów-Pani ma kase,ale powiedziała,ze drogi jestem bo ostatnio ją skasowali 25zł...

Powiem szczeże,że jak mam wychodzić z domu i robić za 15zł to dziękuje

19robertoo64 - 2011-01-13, 14:11

Bossman, ja mam to samo. Jak słysze, że jestem drogi to mnie krew zalewa. Też często mam tak ze mi się nawet jechać nie chce. Paliwo kosztuje, łóżko trzeba targać, a niestety czas na dojazd też schodzi. A ja miałem raz pecha ze do kolesia ktory mieszka odemnie 2km dalej jechałem w jedną strone 30minut... bo w taki korek sie wbiłem. Tak jak mówie zawód traci na poważaniu. A główną przyczyną jest to, że ludzia tak z boku się wydaje, że to lekki chleb. Kupe szkół nakręca ludzi na kursy obiecujac super zarobki ludzie się na to łapią i tak to potem wygląda. Tylko ze problem jest w tym tak jak napisałeś Bossman, że ceny obniżają odbierają klientow tylko ze on za pół roku sobie dzwignie cene pod pretekstem podwyzki Vatu benzyny itd i ta osoba już u niego zostanie. Najbardziej mnie wkurzają magicy profesionalisci po kursach weekendowych masażu. Czego on się nauczy w ciągu dwóch dni?? Jaką on ma wiedze i umiejętności porównując przykładowo z technikiem?? Ale nie czarujmy się drodzy koledzy i koleżanki żyjemy w czasach, że ludzie niestety nie patrzą na jakoś wykonania i profesionalizm tylko na cene. I właśnie w tej kwesti przegrywamy. Bo tak jak mówią trzeba swoją prace cenić. A tak na zakończenie dla poprawienia humoru wszystkim łatwo w googlu idzie znaleść pana Dariusza z kunrowa ktory jedzie na wizyte nawet juz za 15zł a przy wykupieniu pakietu mamy jeszcze 20% upustu. Także perspektywy mamy superowe :cool:
massagewarsaw - 2011-01-13, 14:46
Temat postu: kurs masaz tajski
nie ma co sie obrazac na rzeczywistosc (kryzys ekonomiczny), na klientow/pacjentow (ktorzy czesto wiaza koniec z koncem) czy na masazystow po kursach (sa oni na rynku pracy od dawna).

jest jasne, ze nowo wykwalifikowani/kursanci masazysci beda zanizac stawki, ale jakosc ich uslug jest niska - nie sa w stanie pomoc i klient do nich nie wraca.

19robertoo64 - 2011-01-13, 14:52

massagewarsaw, nie zwalaj winy na kryzys ekonomiczny bo jakos w innych krajach kryzys jest ale jakos nikt nie płacze wszyscy żyją ale minimalnie gorzej się mają. Druga sprawa gdyby w NZOZ czy innych placówkach płacili w miare godnie nikt na siłe by nie szukał pacjentów za grosze. Ja nie zwalam na nikogo winy ale prawda jest taka, że ludzie bez konkretnych kwalifikacji robią syf na rynku i mów co chcesz ale takie są realia.
massagewarsaw - 2011-01-13, 15:16
Temat postu: kurs masaz tajski
przed kryzysem roboty bylo sporo - rowniez dla kursantow.

oczywiscie, ze w innych krajach na swiecie, jest podobnie, jak w polsce - czesto gorzej, bo kryzys dotarl do polski z opoznieniem i jeszcze nie dobilismy dna (rowniez prawdopodobnie dluzej potrzyma u nas, niz za granica - tak bylo w wielkim kryzysie w poczatku xx w)

jesli juz ktos ma etat, to ma stale zrodlo dochodu, oplacony zus etc - prywatni klienci sa dodatkiem, szczegolnie, jesli poznalismy ich w miejscu pracy.

w gorszej sytuacji sa samozatrudnieni i pracujacy na zlecenia.

jesli sie nie udaje przetrwac tylko z dochodow w zawodzie, to trzeba dorobic, np przez handel

19robertoo64 - 2011-01-13, 23:55

mowisz źródło stałego dochodu tylko nie czarujmy się bo z tego stałego źródła dochodu to prędzej z głodu padniesz niż wyzyjesz. Opłaty są jakie są a mieszkanie i opłaty trzeba zrobic.
Bossman - 2011-01-14, 10:08

19robertoo64 napisał/a:
mowisz źródło stałego dochodu tylko nie czarujmy się bo z tego stałego źródła dochodu to prędzej z głodu padniesz niż wyzyjesz. Opłaty są jakie są a mieszkanie i opłaty trzeba zrobic.


Teraz to by zyć godnie w Polsce musiałbyś zarabiać dodatkowo na masażach przynajmniej 1500zł na czysto i mieć jeszcze z 1500zł stałej pensji :wink:

kokosek - 2011-01-14, 10:28

Ja zarabiam jako zawodowy masażysta tylko 1000zł,ale zawsze dorabiałem około 1500-2000zł/mc wiec za 2500-3000 żyłem godnie.

Obecnie na dojazdach do klienta wychodze od około 7 miesicy tylko 200-300zł a samego kredytu za dom płace 1000zł wiec mam 300zł za ktore tankuje by dojechac do pracy :mrgreen:

Niestety mimo 10 lat działania nie podejzewałem,że rynek załamie się tak dramatycznie.... :sad: i coraz bardziej spada w dół

Mam jednak nadzieje,że styczeń da ludziom kase bo w koncu muszą kiedyś odrobić się po cięzkim 2010 i świętach...

19robertoo64 - 2011-01-14, 12:20

kokosek, przy perspektywach rządzenia naszego rządu to ja tam nie mam żadnej nadzieji haha :D mamy cud gospodarczy i drugą Irlandie :D
administrator - 2011-01-14, 13:38

19robertoo64 napisał/a:
kokosek, przy perspektywach rządzenia naszego rządu to ja tam nie mam żadnej nadzieji haha :D mamy cud gospodarczy i drugą Irlandie :D

hehe z ta Irlandią to ci wyszło ;)

mml - 2011-01-18, 11:59

Witam Panowie.
Widzę że nic się nie zmienia na lepsze :(
U mnie zadziwiająco okres świąteczny ub roku i początek bieżącego był zadowalający.
Ale wszystko co dobre szybko się kończy.... więc znów totalna "kapa".
U mnie są ferie więc ludzie wyjechali i nie ma chętnych na masaże. No skłamałabym - chętni są ale to panowie którzy pozbyli się balastu czyli żon i dzieci i szukają wrażeń.
Doprowadzają mnie do szału. Dzwoni taki pajac pyta o masaż kręgosłupa ja się produkuję on zadaje pytania a na koniec i tak okazuje się że chodzi mu o masaż "miejsc intymnych". Kurcze w moim rejonie na 100 ogłoszeń gabinetów masażu 95 to pseudo gabinety z masażami wyłącznie erotycznymi a oni nadal do mnie wydzwaniają - zboczeńcy.

Co do zaniżania cen przez konkurencję to zgadzam się z opinią kolegów dla przykładu wkleję Wam cennik mojej konkurencji:

MASAŻ LECZNICZY:
Masaż wybranego odcinka kręgosłupa 20 min. 12 zł
Masaż kręgosłupa 30 min. 15 zł
Masaż kręgosłupa i obręczy barkowej 40 min. 20 zł
Masaż kończyny górnej 30 min. 15 zł
Masaż kończyny dolnej 30 min. 15 zł
Masaż leczniczy całego ciała - obejmuje:
• Kręgosłup
• Brzuch i klatkę piersiową
• Kończyny dolne
• Kończyny górne 60 min. 50 zł

administrator - 2011-01-18, 12:11

Ja się dziwnie ze za darmo nie robią :???:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group