To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Koszmarne miesiące - brak klientów

massagewarsaw - 2011-09-09, 11:40
Temat postu: kurs masaz tajski
w szpitalach norma jest dla masazystow do 7h 15" dziennie, 20-30 masazy. W spa rowniez mozna pracowac po 8h dziennie w sezonie, ale poza sezonem bedzie mniej. Oczywiscie, pacjent/klient nie zawsze sie zjawia albo sie spoznia, wtedy cos wypadnie z grafiku. Tyle godzin pracy to jest duzo, na pewno nie dla kazdego.

placa jest niska, ale sa prowizje i czasami napiwki, a po godzinach mozna zalapac dodatkowych klientow, np tych poznanych w pracy, i wtedy stawka jest to uzgodnienia.

Niektorzy dorabiaja tak druga pensje, chociaz trzeba sie liczyc z kilkunastoma h pracy dziennie.

po jakims czasie, z oszczednosciami, doswiadczeniem i zebranymi klientami, otwiera sie wlasny gabinet.

sytuacja jest bardzo zla, zarowno w masazu, jak i w pokrewnych dziedzinach.

nalezy umiejetnie obnizac ceny uslug, podniesc ich jakosc, zaoferowac dodatki, bezplatne pokazy, probki.

nie ma co wiecej psioczyc (ten watek, to pewnie najdluzszy na tym forum), tylko ruszyc glowa.

tak jak wczesniej, proponuje ten watek zamknac, a dyskusje przeniesc to rownolegle biegnacego "jak przetrwac w kryzysie"

mml - 2012-11-20, 22:28
Temat postu: Może odświeżymy ten temat...
Jak w temacie, mam wrażenie że znów zaczynaja sie gorsze miesiace.
Nie powinnam narzekać ale i tak znów jest mniej klientów.
A jak u Was?
Jedno moje spostrzeżenie z ostatnich miesięcy w moim miescie - jeszcze w ub roku były obok mnie (w zasięgu 6 km) 4 gabinety masażu i dziś ich nie ma. Niepokojące.

administrator - 2012-11-20, 23:02
Temat postu: Re: Może odświeżymy ten temat...
mml napisał/a:
Jak w temacie, mam wrażenie że znów zaczynaja sie gorsze miesiace.
Nie powinnam narzekać ale i tak znów jest mniej klientów.
A jak u Was?
Jedno moje spostrzeżenie z ostatnich miesięcy w moim miescie - jeszcze w ub roku były obok mnie (w zasięgu 6 km) 4 gabinety masażu i dziś ich nie ma. Niepokojące.

Ale coś przez okres wiosenno letnio jesienny ruszyło ? Tak z ciekawości spytam ile masz w miesiącu zabiegów?

massagewarsaw - 2012-11-21, 04:37
Temat postu: Re: Może odświeżymy ten temat...
zalozylas ten watek 2 lata temu i tak bedzie sie powtarzac co roku na jesieni.

przygotuj sie na wiele kolejnych lat, to jest dopiero poczatk glebokiego kryzysu.

ile potrwa, to tylko mozna wrozyc z fusow. Niektorzy mowia o kolejnych 5-10 latach.

ci, ktorzy zamkneli gabinety w ostatnim roku, moga nadal swiadczyc uslugi na dojazd, bo gabinet to znaczne, stale koszty.

mozesz probowac dzielic swoj gabinet z innymi masazystami, fizjo i podobnymi terapeutami, wynajmowac na godziny czy czesc dnia. Zwroci ci sie czesc kosztow, jest tez szansa, ze niektorzy z tych dochodzacych klientow kiedys zjawia sie u ciebie na zabieg.

mml - 2012-11-21, 13:27

Tak, okres wiosenno letni był dobry. Nawet bardzo dobry, jednak od września jest gorzej.
ja mam gabinet w dobrym miejscu więc to mój plus. Ile zabiegow dziennie? trudno mi to okreslić w tych dobrych mieś jestem w pracy ok 8-10 godz ilu to klientów to zależy jaka usługa mnw miedzy 6-10 osób ale pewna nie jestem, aż wieczorem sprawdzę :) A teraz są dni że mam 5-6 masaży np wczoraj a są takie jak dziś że tylko 2 :(

massagewarsaw dzięki za rady, już wcześniej wprowadziłam je w życie :) 1 raz w tyg dietetyk, 1 raz akupunktura, 1 raz podolog.
Dlatego jakos daje radę w tych złych miesiacach.

administrator - 2012-11-21, 20:07

dzięki za info. fajne ze radzisz sobie gratulacje!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group