To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Koszmarne miesiące - brak klientów

mml - 2010-10-25, 09:14
Temat postu: Koszmarne miesiące - brak klientów
Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie do wszystkich "czynnych" zawodowo masażystów i masażystek.
Jak wygląda u Was sytuacja z ilością klientów teraz w miesiącach wrzesień - październik?
Pytam bo u mnie jest straszny spadek :(
Zastanawiam się czy to tylko u mnie czy Wy też macie teraz mniej klientów?
Do tej pory (od 3 lat) nie miałam tak złych miesięcy jak te dwa w/w. Spadek o 50 % we wrześniu a o październiku nawet nie wspominam :(
Napiszcie proszę jak u Was i może pocieszcie mnie jakoś :)
Pozdrawiam
MM

massagewarsaw - 2010-10-25, 10:10
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
jest wszedzie spadek, u ciebie teraz, bo pewnie mialas w lato troche turystow/urlopowiczow, a w innych miastach jeszcze przed wakacjami.

niektorzy sie ratuja przez stale lub okresowe znizki (jak ci, oferujacy uslugi na portalach zakupow grupowych oferujacy do 60% znizki - z czego polowe i tak zagarnia sam portal).

ja utrzymuje cene, ale jestem bardziej sklonny niz wczesniej do znizek, jesli klient mnie wprost o to prosi.

musisz pomyslec o nowych technikach marketingowych, najlepiej bezplatnych, np internet (wlasna strona, ogloszenia na stronach, facebook, fora dyskusyjne etc)

administrator - 2010-10-25, 10:23

Duży spadek jest w zabiegach do poprzedniego roku. Składa się na to powodzie ludzie mniej podróżują i oszczędzają przez kryzys. A okres jesienny sam w sobie jest takim okresem ze mniej pacjentów.
mml - 2010-10-25, 11:07

Działania marketingowe zastosowałam już dawno :( Strona internetowa, ogłoszenia w necie itp. Do tej pory nie stosowałam jednak żadnych promocji cenowych, rabatów itp chyba czas zacząć...
Mój gabinet absolutnie nie znajduje się w miejscowości gdzie są "urlopowicze" normalne zwyczajne miasto zadymione bez świeżego powietrza :( więc ludzie raczej z niego uciekają.
Zawsze obawiałam się grudnia w którym to mogłabym całkiem zamknąć gabinet ale
widać muszę się przygotować psychicznie na dłuższy martwy okres...

kokosek - 2010-10-25, 11:58

Powiem,zę u mnie tragedia:( w ciągu pazdziernika zarobiłem 300zł dojezdzając do klientów:(

dobrze,ze działam w szarej strefie bo bym nawet na zus nie zarobił....

massagewarsaw - 2010-10-25, 13:09
Temat postu: kurs masaz tajski
mml, jako byla pielegniarka, podejdz swoje kolezanki i srodowisko sluzby zdrowia, wlaczajac lekarzy - zaoferuj im znizke, a gdy przyjda na zabieg, to rowniez system prowizji za podsylanie pacjentow do ciebie.

w materialach reklamowych zaznacz, ze masz wyksztalcenie medyczne, co stawia cie wyzej, niz masazystow po kursach

Bossman - 2010-10-25, 22:41

u mnie słabiutko.... z dojazdów 1 Pan na 14 dni się zgłosił
mml - 2010-10-26, 09:01

Czyli faktycznie ogólnie jest "kicha" w branży. Współczuję Wam, jednak nie ukrywam że pocieszyliście mnie trochę bo myślałam że u mnie coś padło.

Massagewarsaw - dzięki za rady ale tak naprawdę to ja już za wiele nie mogę zrobić :(
Mój gabinet znajduje się w jednej z największych przychodni w moim mieście gdzie są wszyscy specjaliści i przychodnia działa naprawdę prężnie. Pacjentów jest w niej codziennie od multum czasem aż jest czarno przy rejestracji. Poza tym wszystkie pielęgniarki to koleżanki ze szkoły, znam też bardzo dobrze większość lekarzy i oni polecają mój gabinet - wysyłają do mnie pacjentów. Ale w większości wszyscy pacjenci bardzo chętnie skorzystaliby z moich usług gdyby były za darmo!!!
Na umowę z NFZ nie mam szans bo nie podpisują nowych umów.

A właśnie tak z ciekawości jak u Was wyglądają masaże refundowane przez NFZ?
U mnie są takie 3 placówki (miasto 250 tyś mieszkańców) i od lipca nie ma miejsc na ten rok poza tym masaż odcinkowy trwa tam 8 minut!!!
Wg mnie to totalna porażka.

Tak więc wobec powyższego pozostaje mi wierzyć że promocja cenowa coś zdziała :)
Choć ja i tak nie mam kosmicznych cen no ale w porównaniu z innymi gabinetami to faktycznie ktoś może uznać że jestem droga.
Jest ok 20 km ode mnie gabinet gdzie masaż całego kręgosłupa kosztuje 15 zł za 30 min, a np jedna kończyna plus odc lędźwiowy - uwaga - 12 złotych!!!
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam wszystkich Panów (bo kobiet tu chyba nie ma :)

massagewarsaw - 2010-10-26, 10:59
Temat postu: kurs masaz tajski
jak pisalem - zaoferuj znizke personelowi medycznemu (pielegniarki dzwigaja i masaz im sie przyda, a lekarze maga byc zestresowani i przemeczeni).
Daj im materialy promocyjne, zredagowane pod pacjentow szpitala, mozliwe, ze w nich powinien byc jakis kupon znizkowy, ale pamietaj rowniez o prowizji dla polecajacych ciebie - kolezanka to jedno, a jesli ma w tym interes, to bedzie aktywniejsza.

a moze ustaw sie z krzeslem do masazu w recepcji - zlotowka za minute. Nawet 5 minut w oczekiwaniu na kolejke to cos, dla obolalego klienta

kokosek - 2010-10-29, 22:33

a jak wygląda sytuacja u osób co dojezdzają do klienta?

Ja miałem 2 osoby w ciągu 1.5 :mad: -wzieli łącznie 8 masaży relaksacyjnych :mad: :mad:

Prawdopobnie się wycofuje:(:(

massagewarsaw - 2010-10-29, 22:43
Temat postu: kurs masaz tajski
wydaje sie, ze ten rok to w polsce pierszy rok prawdziwego kryzysu. Mozna sie obawiac, ze potrwa kilka lat.

zaczep sie na jakis etat (najlepiej w zawodzie, nawet jako recepcjonista w gabinecie po pare godzin dziennie), a dojazdy jako dodatkowy zarobek na wieczor/weekend

RehaT - 2010-10-29, 23:54

ja tam nie mam zadnego kryzysu...Poprostu ludzie wola isc do specjalisty ktory im pomoze...ludzie doszli do wnioksu ze nie warto wydawac kupy kasy na masaze relaksacyjne...Ja pracuje w przychodni i moze dlatego mam nagranych wiecej pacjentow... Duzo znajomcyh padlo w prywatnych gabinetach.

[ Dodano: 2010-10-30, 00:01 ]
mml w tej przychodni troche przesadzaja... ja u siebie mam pacjentow co 20 min i msaz trwa do 15 minut... nfz stawia wytyczne ze minimum 20 masaz powinien trwac... u mnie w nzoz masaz czesciowy kregoslupa 20 zl calego kregoslupa 30 i czesciowy 20...Generalnie zeby w tym zawodzie przetrwac trzeba miec kilka lat stazu zawodowego duzo kursow zeby sie rozwinac u umiec pomoc pancjentom, bo sama przyjemnosc malo daje... Ja jestem fizjoterapeutom bo z samego masazu nie da sie wyrzyc...Warto zainwestowac w studia i kursy i 4 kola spokojnie da sie wyciagnac czasami wiecej... W nzoz pracuje po 5 h 5 dni w tyg a reszta to prywaty

Rysniety - 2010-10-30, 19:06

U mnie najgorsze były miesiące wakacyjne. Od września coś ruszyło, październik taki sam jak wrzesień. Na ZUS zarobie, ale żeby z tego wyżyć to nie daję rady. Od nowego roku zawieszam działalność i bedę robił na czarno.
mml - 2010-11-01, 07:21

RehaT - kolosalna różnica w masażach z NFZ w moim a Twoim rejonie. Ale tego się spodziewałam.
Wiesz ja też nie stoję w miejscu ciagle się staram rozwijać i wprowadzać nowe usługi - masaży relaksacyjnych nie wykonuję no może czasem sporadycznie w ramach karnetu upominkowego. Nie wykonuję ich bo 90 % osób chcących z niego skorzystać to Panowie szukający dodatkowych doznań... nie będę rozwijać wiecie co mam na myśli.
Ostatnio dogadałam się z dietetykiem którego w naszej przychodni nie ma i teraz przyjmuje u mnie w gabinecie - myślę że to też coś pomoże.

Teraz nie mam czasu ale skoro dyskusja tak fajnie się toczy to wieczorem pozwolę sobie spytać Was drodzy koledzy o radę w pewnej kwestii.
Pozdrawiam
MM

RehaT - 2010-11-01, 11:39

Wiem jak to jest z tymi masazami relaksacyjnymi... Zaraz po szkole masazu oglosilem sie na internecie i gazecie miejskiej .... I wlasnie 90% to byly sms o godz. 22 czy zrobie masaz calosciowy...Gdy prostowalem ze robie tylko masaze lecznicze to dziekowali za uslugi:D dlatego odpuscilem sobie tego typu ogloszenia... Bylo mi latwiej bo od poczatku zaraz po szkole masazu pracuje w przychodni, ale niektorzy znajomi do dzis musza sie meczyc z takimi zbokami:) Jesli chodzi o masaze relaksacyjne to chyba tylko w gabinetach SPA , ale takich wioekszych jest ruch z tego co widze w swoim miescie... Reszta ludzi idzie do przychodni bo tam jest najtaniej no i przychodnia= ludzie mysla ze zawsze jest lepiej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group