To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Znowu o biomasażystach

Truskawa - 2010-10-19, 11:43
Temat postu: Znowu o biomasażystach
Witajcie.
Doszły do mnie informacje odnośnie obecnych systemów szkolenia masażu leczniczego gdzie można go zdobyć w rok i to zaocznie..
Nie bardzo mi się chciało wierzyć więc zgłosiłem się do znajomego z jednej z łódzkich szkół policealnych w których taki kierunek jest i oto co się dowiedziałem..:
Od podobno prawie półtora roku jest zmiana w rozumowaniu pojęcia masażysty...
Jak dobrze zrozumiałem to teraz przykładowo biomasażysta to taki masażysta bez specjalizacji..
I w takich szkołach można sobie zrobić specjalizację masażu leczniczego..
Zdziwiony jestem bardzo bo jak oni laika nauczą w rok czasu w systemie zaocznym( co dwa tygodnie weekend) masować leczniczo...:/ Ja miałem biomasaż 2 lata ale są kursy kilkumiesięczne gdzie taki sam papier można dostać...
Oprócz masażu leczniczego jest jeszcze specjalizacja.. fizjoterapia...

Biomasaż / Masaż leczniczy
tryb nauczania: zaoczny

program nauczania:
Anatomia, fizjologia i fizjopatologia
Teoria masażu
Gimnastyka lecznicza
Pracownia masażu - ćwiczenia
Rehabilitacja ogólna i podstawy organizacji pracy
Psychologia człowieka chorego

masaż leczniczy to jak specjalizacja poparta papierem...
Nie wiem jak to rozumieć ponieważ podobno jest państwowy egzamin potwierdzający zdobyte kwalifikacje.. czyli chyba coś jak na techniku..
Jeżeli ktoś coś na ten temat wie to niech się wypowie bo ciekawi mnie ten wątek:)
pozdrawiam.

administrator - 2010-10-19, 21:05

Wiem ze szkoły Żak takie coś oferują czy oferowały fizjoterapia biomasaż w rok.
dino100 - 2010-10-23, 21:17

Truskawa napisał/a:
Doszły do mnie informacje odnośnie obecnych systemów szkolenia masażu leczniczego gdzie można go zdobyć w rok i to zaocznie..
Nie bardzo mi się chciało wierzyć więc zgłosiłem się do znajomego z jednej z łódzkich szkół policealnych w których taki kierunek jest i oto co się dowiedziałem..:
Od podobno prawie półtora roku jest zmiana w rozumowaniu pojęcia masażysty...
Jak dobrze zrozumiałem to teraz przykładowo biomasażysta to taki masażysta bez specjalizacji..
I w takich szkołach można sobie zrobić specjalizację masażu leczniczego..
Zdziwiony jestem bardzo bo jak oni laika nauczą w rok czasu w systemie zaocznym( co dwa tygodnie weekend) masować leczniczo...:/ Ja miałem biomasaż 2 lata ale są kursy kilkumiesięczne gdzie taki sam papier można dostać...
Oprócz masażu leczniczego jest jeszcze specjalizacja.. fizjoterapia...

Delikatnie powiedziawszy PARANOJA.
Pełne uprawnienia w zakresie masażu to w dalszym ciągu jedynie technik masażysta, egzamin państwowy. JEDYNY W TYM ZAKRESIE. W zakresie masażu żadnych innych egzaminów państwowych nie ma!
Żadnych "specjalizacji" itp. również nie ma. Po prostu w dalszym ciągu niektóre prywatne szkoły bezczelnie naciągają ludzi. Biomasażysta to biomasażysta i na razie żadne przepisy nie normują jak długo ma trwać szkolenie, ani co ma zawierać. To co niektórzy oferują to takie "udawanie" pełnego kształcenia. Dopiero po dyplomie absolwent szukając zatrudnienia dowiaduje się, że jednak to "nie to samo". Czegoś jak specjalizacja masażu leczniczego również nie ma (przynajmniej na razie, za granicą jest, ale po kursie ok. 1500 godzin, wówczas sama specjalizacja ma ok. 700).). Na temat "specjalizacji fizjoterapii" wolę się nie wypowiadać, bo to po prostu kryminał i oszukiwanie kursantów.

Truskawa - 2010-10-24, 19:38

dino jak zawsze na posterunku:) Dzięki za info dino. Zawsze z ustawami byłeś na bieżąco.
Dotarłem do prawdy i jak się okazało..
To jakiś wewnętrzny papierek i egzamin także wewnątrz-szkolny..Czyli krótko mówiąc.. kolejna próba naciągnięcia człowieka na kasę..:/
Szkoda bo myślałem że nie musiałbym od początku zaczynać nauki i znowu uczyć się podobnych rzeczy..:/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group