To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Technik masażysta, a zabiegi fizykoterapeutyczne

SpikeSpiegel - 2010-10-09, 01:04
Temat postu: Technik masażysta, a zabiegi fizykoterapeutyczne
Może ktoś wie, czy technik masażysta może wykonywać oprócz masaży zabiegi fizykoterapeutyczne?
Truskawa - 2010-10-09, 10:16

Raczej nie. to jest zarezerwowane dla licencjatów i magistrów. Dlatego częściej chcą licencjatów na masażystów ponieważ mogą i masaż i inne zabiegi robić....
Ronaldo - 2010-11-08, 20:15

Raczej tak bo wszyscy moi koledzy z grupy robia w przychodniach pelna fizyko a pozatym na techniku przez caly semestr lub dwa 2 godziny w tygodniu walkuje sie terapie fizykalne :)
Roobin - 2010-11-08, 21:35

nie wiem jak teoretycznie ale życiowo tak jak mogłem zaobserwować to technik masażysta wykonuje również podstawowe zabiegi fizyko, zalecone przez lekarza czy fizjoterapeutę, mi też zawsze tłumaczono że różnica jest np taka że fizjoterapeuta w czasie rehabilitacji może zmieniać program zabiegów dobierać parametry itd. technik je tylko wykonuje, sam bym się chętnie dowiedział jak to formalnie powinno być
RehaT - 2010-11-08, 22:16

teoretycznie mozna, tylko w przychodni zglasza sie pracownikow i kto co robi do nfz wiec obsluga fizyko lub kineza jest tak naprawde na lewo...Ja jak bylem technikiem tez cwiczylem troche u pacjentow w domu
robercik - 2010-11-09, 13:30

Witam wszystkich mam pytanie jakimi technikami można masowac zwyrodnienie kolana i cz w ogóle można
dzieki pozdrawiam

adamm - 2010-11-09, 15:21

Zastanawiam się czy jak skończę Technika Masażystę isć dalej na Fizjo. Czy lepiej dokształcać się tylko w masazu kursy relakasacyjne itp
Truskawa - 2010-11-09, 17:10

Robercik, podstawowa sprawa.. kolana się nie masuje a jedynie okolice stawu można masować.. Kolejna kwestia to to że zwyrodnienia nie wyleczysz. Mnie się wydaje że lepiej zabiegi... ( zależne od wieku, chorób współistniejących jak również powodu nabawienia się tego zwyrodnienia)
Adam na twoim miejscu cisnął bym bardziej sam masaż. Sam nie kończyłem fizjo więc może nie jetem obiektywny ale tak jak pisane było wyżej jak pracujesz w przychodni to robisz wszystko:) Szkól fizjo jak i absolwentów tych kierunków jest masa więc mnie się wydaje że masaż( różne formy i rodzaje) jest lepszym wyjściem:)

Ronaldo - 2010-11-09, 19:45

a co myslicie o wepachaniu do gabinetu SOLLUX, ULTRADZWIEKOW ?
RehaT - 2010-11-09, 20:52

Ja polecam isc na fizjo i rozwiajc sie w dwoch kierunkach... jest wtedy mozliwosc lepszych kursow i manulalek ktore fanjie sie laczy z masazami...Po co komu kursy masazu relaksacyjnego...Zalezy tez gzdie chcesz pracowac i na co stawiasz... Co do soluxa to super sprawa przed samay masazem jako wspomagacz...wchodzi wtedy z masazem na rozgrzane tkanki...Sam czesto z tego korzystam i solux z polaczeniem z masazem daje super efekt
robercik - 2010-11-10, 09:23

Truskawa dxieki Jeszcze nie wiem jak na tym portalu ale pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :roll:
19robertoo64 - 2011-01-21, 11:11

RehaT, mając technika manualke też zrobisz tak samo jak dajmy na to kurs z yumeiho itd. Nie każdy ma ambicje zeby mieć mgr przed nazwiskiem :)
RehaT - 2011-01-21, 21:58

tak ambicji nie trzeba miec , tylko jak kiedys wpadnie np okazja pracy w przychodni czy jakim kolwiek miejscu gdzie jest podpisana umowa z nfz to mgr i licencjat dostaje z nfz wiecej pukntow co za tym idzie kasy... a i wiekszosc dobrych kursow ktore sie licza sa tylko dostepne po studiach...zobacz w temacie '' koszmarne miesiace'' jak ludzie padaja... jak muchy bo ludzi nie ma chetnych na zabiegi ile gabinetow pada lub zarabia na oplaty... w dzisiejszych czasach same masaze relaksacyjne i gabinety spa cie nie wyzywia
kokosek - 2011-01-22, 11:22

Te 3000zł to chyba za dodatkowe usługi erotyczne :grin:

Ja jestem magistrem i od 10 lat robie za 1400zł a przez pierwsze 5 lat pracowałem za 1100zł

Mam 10 kolegów po fachu i najlepszy wychodzi z pensją 1500zł/mc także w twoje 3000zł to lekko nie wierze :mrgreen: chyba,że pracujesz za granicą i się nie przyznajesz

19robertoo64 - 2011-01-22, 14:12

WIesz to jak policzysz te wszystkie Twoje dodatkowe opcje to wyjdzie na to ze pracujesz dwa miesiace w miesiacu zarywając weekendy. Szczerze powiedziawszy patrząc na to wszystko to przykładowo w WPR maja zarobki też w przedziale 2,5tys a robota mimo wszystko ciekawsza. Dlatego ja od pewnego czasu rozważam opcje zmiany kwalifikacji na RM.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group