To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Perspektywy pracy w Niemczech z tytułem Technika Masażysty?

axis1 - 2010-09-30, 10:32
Temat postu: Perspektywy pracy w Niemczech z tytułem Technika Masażysty?
Czy jeżeli skończę 2 letnią szkołę masażu i uzyskam tytuł technika masażysty to czy znając niemiecki mam szanse waszym zdaniem masować u naszych sąsiadów? Wiadomo, to zależy od moich umiejętności. Ale czy z prawnego punktu widzenia jest to możliwe? Jeśli się ktoś orientuje to będę wdzięczny za odpowiedź, bo słyszałem, że Niemcy biorą jedynie do pracy fizjoterapeutów i chciałem się upewnić.

Moje kolejne pytanie dotyczy rozwijania się w branży a mianowicie czy ma sens robić technika masażystę a licznymi kursami rozwijać umiejętności masowania czy też lepiej oprócz technika masażu lepiej sobie zrobić fizjoterapie?

Będę wdzięczny za odpowiedź, mieszkam w Świnoujściu - dużo tu ludzi przyjeżdża na leczenia.

Pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-09-30, 11:23
Temat postu: kurs masaz tajski
sprobuj znalesc prace wakacyjna juz po pierwszym roku i wyrobic sobie uklad na prace stala po skonczeniu drugiego roku. W spa, hotelach nie wymagany jest nawet technik. Publikuj swoje ogloszenie o poszukiwaniu pracy po polsku i po niemiecku (te mozesz na niemieckich stronach, forach etc).

o studiach mozesz zdecydowac pozniej, niektorzy lacza nauke technika i studia, ale to jest ciezkie.

kursy mozesz robic "pod pracodawce", dobrze cos wiecej umiec niz program szkolny i te, ktore cie samego pociagaja. Mozesz je robic nawet na pierwszym roku.

Bodyworker - 2010-10-13, 09:01

Po nowym roku administracyjnie, prawnie raczej bez problemu. Pytanie tylko gdzie? W prywatnym resorcie to zależy od pracodawcy, ale w rozliczeniu ubezpieczalni? Wątpliwe.

Powodzenia Piotr

damian333 - 2010-10-16, 18:39

cześć wszystkim dawno mnie tutaj nie było :razz:
Mam takie pytanie nie wiedziałem zbytnio gdzie te pytanie umieścić postanowiłem tutaj ponieważ tu ktoś coś pytał o masowanie w niemczech a moje pytanie jest podobne.
Jestem teraz na 2 roku fizjoterapii, mam zrobiony kurs masażu antycelulitowego teraz się uczę masażu klasycznego;moje pytanie czy po skończeniu tego roku(z wiedzą na temat masażu klasycznego oraz antyceluitowego i może jeszcze jakiś dodatkowy kurs)waszym zdaniem mam szansę masować w niemczech.Chodzi mi dokładnie o dojazd do klienta z łóżkiem.Mieszkam 30km od granicy czy jest taka możliwość żeby coś na tym zarobić np. na wakację? proszę o pomoc i dziekuję:)

massagewarsaw - 2010-10-16, 18:55
Temat postu: kurs masaz tajski
sprobuj ogloszenia w lokalnej prasie niemieckiej, wystarczy najtansze, jedna linijka z numerem telefonu.
zacznij rowniez robic strone internetowa i pozycjonuj ja pod sasiadujacy region niemiecki i jego najwieksze miasto. Poczatkowo mozesz nawet placic za google adsense.

damian333 - 2010-10-18, 11:28

ok dziekuje za poradę:)spróbuję tak zrobić na najbliższe wakacje
Agnyshkya - 2010-12-28, 03:48
Temat postu: Praca masazysty za granica ?Czy trzeba miec TechnikMasazysta
Witam jeszcze jedno pytanko .Ciekawe jak to wyglada za granica w krajach(Niemcy,Belgia,Luxembourg) MOze ktos wie zeby tam wykonywac zawod masazysty ,to trzeba miec kwalifikacje przynyjmniej Technik Masazysta czy niekoniecznie? moga byc kurs ? lub studium roczne masazysty? Planuje w Polsce zrobic sobie kwalifikacje masazystki ,ale wlasnie nie wiem co wybrac isc do szkoly Policealnej na Technik Masazysta(troche dlugo to trwa jakby nie bylo to dwa lata) ,czy zrobic sobie jakis kurs ,czy studium roczne i pozniej wyjechac za granice i pracowac tu w tym zawodzie .Prosze Was o rade Pozdrawiam :wink:
massagewarsaw - 2012-06-10, 15:24
Temat postu: kurs masaz tajski
nie musisz miec technika, ale im wyzsze kwalifikacje, tym wieksze szanse na prace.

jesli ci sie nie uda cos pewnego, w niemczech jest zapotrzebowanie na opiekunow osob starszych, obloznie chorych. Czasami jest wymagany przez nich codzienny masaz.

Sawa - 2012-06-14, 15:02

Teraz właśnie niemieckie domy opieki szukają masażystów i opiekunów osób starszych głownie przez agencje pracy tymczasowej więc warto się tam porozglądać za pracą.
stawki też są raczej atrakcyjne, choć życie w Niemczech jest drogie.

administrator - 2012-06-15, 13:54

Mozże jakieś namiary podasz dla nas ?
massagewarsaw - 2012-06-19, 04:49
Temat postu: kurs masaz tajski
sawa pisze, zeby pisac, bez konkretow. Nie spodziewaj sie tego od niej. Trzeba szukac po ogloszeniach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group