To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Początki własnego gabinetu

majkel - 2010-12-14, 20:57

witam, mam takie oto pytania, jestem technikiem fizjoterapii ( 2 letnia szkola policealna dzienna)szkole skończyłem w 2007 roku, i praktycznie po miesiącu przerwy zacząłem staż a później automatycznie prace w przychodni,i do tej chwili pracuje. Czy z tym tytułem mogę otworzyć gabinet rehabilitacyjny? Czy muszę mieć mgr;? lub czy po otwarciu działalności gospodarczej, mogę ogłaszać się jako masażysta? <masaże to 95% mojej pracy w przychodni> czy należałoby skończyć jakiś kurs masażysty? w szkole były zajęcia z masażu jak i egzamin.
RehaT - 2010-12-14, 22:38

Mozesz spokojnie otworzyc gabinet rehabilitacyjny, tylko czy rzeczywiscie masz na tyle sily by taki gabinet prowadzic skoro jestes masazysta.Mgr trzeba miec tylko jesli chce sie podpisac umowe z nfz.A w przychodni nie jestes na kontrakcie?
dominikaos - 2010-12-16, 16:51

Czy po ukończeniu kursu masażu klasycznego I stopnia mogę otworzyć "gabinet" masażu, słyszałam że nie ale u mnie w mieście działa już taki "gabinet" który otworzyła osoba posiadająca tylko kurs. Gdzie mogę znaleść jakieś uregulowania prawne ?
massagewarsaw - 2010-12-16, 17:02
Temat postu: kurs masaz tajski
dom, mozesz, przeczytaj watek od poczatku i sasiednie watki.

a jak dlugo przetrwasz, to oddzielna sprawa

dominikaos - 2010-12-16, 17:09

Chodziło mi o to że na kursie poinformowano mnie ze "gabinety" mogą otwierać tylko technicy lub osoby po conajmniej dwuletniej szkole w tym kierunku. Osoby tylko po kursie salon lub coś podobnego ale nie "gabinet" Jak to w końcu jest?

[ Dodano: 2010-12-16, 17:10 ]
dzięki masagewarsaw czytam i czytam i głowa już mnie od tego boli

massagewarsaw - 2010-12-16, 17:13
Temat postu: kurs masaz tajski
mozesz otwierac jak tylko kolwiek chcesz to nazywac, byle nie bylo w nazwie "leczniczy" czy "medyczny".

jesli urzedniczce cos nie bedzie pasowac, to cie skoryguje

massagewarsaw - 2010-12-17, 14:52
Temat postu: kurs masaz tajski
Ronaldo
Wysłany: Wczoraj 15:37
co myslicie o PKD dla technika ?
Bo ja dzis sie klocilem w UP o to. Jutro mam komisje i sie okaze czy dostane kase na gabinet

Napisalem im oswiadczenie ze podlekam PKD temu co fizjoterapeuta bo inne mi nie pasowaly przeciez bede robil masaz leczniczy przede wszystkim

Truskawa - 2010-12-19, 19:49

odświeżam:)
Jakie zabiegi proponujecie w gabinecie??
oczywiście klasyczne ale jaki czas, ewentualnie jak podział( plecy, kończyny itp)
pytam z czystej ciekawości aby trafić w gusta klienteli:)
Piszcie co wam że tak powiem najbardziej idzie w gabinecie albo na wjazdach:)
Jakich środków do masażu używacie??

massagewarsaw - 2010-12-19, 20:07
Temat postu: kurs masaz tajski
nie dziel ciala klienta na czesci, chyba, ze jest to osobny, specjalny zabieg, np tajski masaz stop czy hinduski masaz glowy i barkow.

Ustal minimalna dlugosc zabiegu w gabinecie i druga na dojazd i ustal stawke minutowa za nie.

Mozesz dac znizki - im dluzszy zabieg tym taniej za minute, ale to najlepiej zrobic w czasie umawiania wizyty, a nie w broszurze, bo cennik drukujesz raz na jakis czas. Jesli bedzie potrzeba to specjalne oferty dawaj na okazyjnej ulotce, np w twoim niskim sezonie. Takie ulotki mozesz dolaczyc do broszury.

Truskawa - 2010-12-19, 20:36

Janek ale masaż kończyn musi być jako osobny punkt w zabiegach. chociażby dlatego ze często limfatyczny kończyn się robi. Co do klasyka to się zgadzam, ciało to całość( lecz osobno masaż pleców powinien być).
massagewarsaw - 2010-12-19, 20:52
Temat postu: kurs masaz tajski
drenaz powinien byc osobnym punktem w zabiegach i oczywiscie wykonuje sie czesc ciala (czy to nogi, czy tulow, czy twarz i szyje) raczej niz cale cialo w jednym zabiegu.

jesli sie zgadzasz, ze cialo jest caloscia w masazu klasycznym, to nie wiem dlaczego odrywasz od niego plecy. Przy problemach dolnych plecow czesto nalezy masowac rowniez biodra, uda i cala noge, przy problemach w odcinku piersiowym czy szyjnym rowniez bark, moze rece, moze rowniez klatke piersiowa. Klient wybierajacy masaz plecow bedzie sie dziwic, dlaczego zdecydowales w czasie zabiegu masowac rowniez napiete miesnie uda czy klatke i jeszcze bardziej sie zdziwi, gdy polecisz polozyc sie na plecach, a nie na brzuchu, zeby zajac sie szyja

Truskawa - 2010-12-19, 22:05

zgadza się. Jednak masaż całości jest drogi. Pisząc masaż pleców jako osobny punkt w czasie zabiegu mówi się o co kaman i pacjent już tak się nie dziwi jak bierzemy się za coś innego niż plecy.
Myślicie że taka oferta będzie wystarczająca??
klasyczny całościowy(odprężający)
klasyczny częściowy(w tym w jednostkach chorobowych)
antycelilutowy(ręczny i przy użyciu gumowych baniek)
drenaż limfatyczny
u mnie jeszcze tajski i tajski stóp
stawianie baniek
Pochwalcie się jakie macie ceny:)

Truskawa - 2011-06-30, 07:06

up:)

Witam po długiej nieobecności na forum. Z góry przepraszam za to ale miałem masę pracy przy gabinecie który.... został wczoraj zamknięty..:/
Zmienił się właściciel lokalu w którym wynajmowałem pomieszczenie. Wiedziałem że ów "nowy" właściciel nie przypadnie mi do gustu( znałem go z jego wcześniejszych inwestycji i ich prowadzenia) dlatego musiałem zwinąć interes bo inaczej w bardzo krótkim czasie skoczylibyśmy sobie do gardeł...Już dzisiaj nie ma wstępu do lokalu, ludzie którzy tam pracowali z dnia na dzień stracili pracę.. Ogólnie mało przyjemnie się porobiło.
Ale nie poddaje się, będę myślał jak wrócę z urlopu. Teraz muszę najpierw psychicznie odpocząć:)

Pochwalcie się czy mieliście podobne nieudane inwestycje.
pozdrawiam

administrator - 2011-06-30, 12:49

szkoda ze tak wyszło szukaj kolejnego lokalu i wracaj do działalności.

ps. leniwego urlopu życzę ;)

Comino - 2012-01-10, 23:38

Odświeżam :)
Jestem tu pierwszy raz. Przeczytałam dotychczasowe wypowiedzi początkujących. Zamierzam otworzyć swój gabinet masażu u siebie w domu, mam na to oddzielne pomieszczenie z oddzielnym wejściem itd. Reklamą zajmie się mój mąż, robi strony, banery itd. Mieszkamy pod Warszawą.
Chciałam zapytać osoby prowadzące już gabinety masażu czy jest to dobry czas na taką działalność?? Wciąż waham się...Jeden kryzys za nami teraz mówią że nadchodzi kolejny...Jak to odbiło/odbija się na gabinetach masażu?
Moja siostra pracuje w SPA jako kosmetolog, i z jej doświadczenia od kilku miesięcy jest ciężko o klienta! Czy podzielacie jej opinie? Czy odradzilibyście otwarcie gabinetu teraz?
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group