To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż przy skoliozach!!!

olko84 - 2008-02-26, 22:06
Temat postu: Masaż przy skoliozach!!!
Witam!

Właśnie pisze prace mgr na temat "wpływ masażu na skoliozy"
Pracowałem już z dzieciakami z tą wadą i stwierdzam że przy masażach potrzebne jest jeszcze szereg innych ćwiczeń żeby jako całość dało to odpowiedni efekt.
Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub ma jakieś ciekawe artykuły na ten temat!

Pozdrawiam serdecznie

Olek L

massagewarsaw - 2008-03-01, 16:36
Temat postu: masaz warszawa
olek, uplynelo juz dobre pare dni, a tu nie ma spodziewanego odzewu.

mozliwe, ze jesli zmienisz tytul tego watku, na bardziej zachecajacy do wejscia na niego, to ktos tutaj zajrzy i zareaguje.

ale generalnie fora dyskusyjne, oprocz dzialu ogloszen, sluza, jak nazwa wskazuje, do dyskusji.

czyli zapodaj swoje przemyslenia, to ktos sie z toba zgodzi czy ci zaprzeczy, i moze posunie to troche dyskusje.

po prostu proszenie o pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej, jesli jest bezinteresowane, jest malo skuteczne.

prosze!!!

olko84 - 2008-03-01, 21:03
Temat postu: Dzieki
Dziękuję bardzo za podpowiedź!
Pozdrawiam!!!

Izku - 2008-03-01, 21:26

Może Pan napisać, że masaż jest bardziej skuteczny niż szpital w Trzebnicy :D Właśnie z niego wróciłam, byłam tam pierwszy raz i stwierdzono u mnie skrzywienie 22 stopniowe w odcinku piersiowym oraz 22 stopnie w odcinku piersiowo- lędźwiowym. Pierwsze w życiu ćwiczenia były dla mnie bardzo bolesne, a teraz odczuwam bardzo silny ból między łopatkami. Rehabilitantki stwierdziły, że boli mnie mięsień łączący kręgosłup z łopatką. Więc może Pan napisać, że masaż ma duży wpływ na uśmierzanie bólu tego właśnie mięśnia ;) Wiadomo, moje szczeniackie, nic nie warte rady dla ... z pewnością osoby już wykształconej :) ... A czy regularny masaż nie miałby wpływu na 'przestawienie' się kości na miejsce? Albo na wzmocnienie odpowiednich mięśni, aby skolioza się nie pogarszała?
Pozdrawiam ;)

massagewarsaw - 2008-03-01, 21:46
Temat postu: masaz warszawa
skoro ty nic nie nadajesz, to ja postawie pare tez:

"masaz klasyczny nie ma wplywu na skolioze, oprocz tego ze moze zniwelowac bol"

"skolioza nie jest grozna choroba, jesli nie powoduje ona bolu - wiekszosc z nas jest pokrzywiona na wszystkie mozliwe sposoby, a pomimo wszystko wiekszosc z nas nie odczuwa stalych bolow kregoslupa"

"wiekszosc odczuwajacych bole kregoslupa nie ma skoliozy, widocznych zmian kregow czy uszkodzen wskutek wypadkow/zranien - niska wrazliwosc na bol jest przyczyna choroby i od tej strony powinno isc leczenie"

"kregoslup jest zbyt skomplikowany dla wspolczensje medycyny, zeby go w pelni zrozumiec i pomoc"

ps w miedzyczasie, gdy to pisalem, izku mnie uprzedzila do pchniecia dyskusji

olko84 - 2008-03-01, 22:28

nie dokońca sie zgodze z tym ze masaz w ogole nie pomaga tylko uśmierza ból!
Sa techniki masazu ktore stosuje sie w skoliozach po to by pewna partie miesni(napiete po stronie wklesłej)rozluznic a drugą stronę wzocnic!Dochodzi tu takze do "przepychania" czesci wklecłej!Masaż sklad sie z paru faz ale trzeba wziasc pod uwagę jakiego typu jest to skolioza!

michal - 2008-03-03, 16:45

ja pracowałem z osobami u których skolioza wynosiła 70 stopi , straszne . Ćwiczen jest bardzo wiele. Spotkałem sie z kilkoma sposobami masażu ,
Jeśli czas mi pozwoli w ciagu kilku dni wyśle tobie odpowiedz na forum lub jako PW

TK - 2008-03-03, 22:21

Jeśli chodzi o postępowanie, to w 4 części Zborowskiego jest wszystko ładnie opisane, odnośnie masażu przy skoliozach...
massagewarsaw - 2008-03-08, 20:51

jak chce ci sie przebrnac przez 400 stron czytania to

http://infobot.pl/r/m5A

Ps. Skróciłem adres żeby forum się nie rozszerzało

olko84 - 2008-03-08, 23:14

dzieki za odpowiedz!
Z ksiazki Zborowskiego korzystam ale potrzebuje wiecej informacji a zaraz otworze linka!Pozdrawiam

olko84 - 2008-03-08, 23:18

Otworzyłem linka ;) ))
Powiem Ci że na pewno tu cos znajde-jest tego troche!!!
Super dziekuje bardzo!!!

massagewarsaw - 2008-03-08, 23:18
Temat postu: masaz warszawa
jesli 'skorzystasz' za bardzo z powszechnie znanej ksiazki, to promotor ci nie popusci. Rzuc okiem moze na ksiazki zagraniczne albo na opracowania naukowe, podbija one oryginalnosc pracy
olko84 - 2008-03-08, 23:20

wlasnie szukam teraz pozycji zagranicznych i bede musial udac sie do biblioteki!!!
Ten link jest naprawde super!

massagewarsaw - 2008-04-02, 01:09
Temat postu: masaz warszawa
nie masaz, ale 'nowoczesne metody leczenia skolioz przy pomocy cwiczen w wodzie'

http://www.sciaga.pl/prac...l?aid=5742&.doc

moze musztarda po obiedzie, bo pewnie juz napisales swa prace

olko84 - 2008-04-02, 11:22
Temat postu: ;)
Witam!

Dziekuje Ci bardzo!!!Dopiero przebrnąłem przez pare rozdziałów,nie moge sie zmobilizowac hehe!!
Wlasnie zaczynam dzisiaj cos pisac wiec napewno sie przyda!
Dziekuje Ci bardzo jeszcze raz i pozdrawiam!!!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group