To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia informacje ogólne - Książki fizjoterapeutyczne

forever - 2010-07-28, 14:52
Temat postu: Książki fizjoterapeutyczne
Witam,
poszukuje jakiejś dobrej książki dotyczącej kręgosłupa, a mianowicie zarówno jego anatomii czy też fizjologii jak i całej mechaniki.
Polećcie proszę jakieś tytuły, osobiście udało mi się jedynie znaleźć Bolesny krzyż, Artura Dziaka, dotyczący jak sama nazwa mówi tylko odcinka L-S

Necrii - 2010-07-29, 17:40

A patrzyłeś w zwykłe atlasy anatomiczne?
forever - 2010-07-29, 18:39

Oczywiście, większość tego typu materiałów przejrzałem zarówno polskich jak i zagranicznych, ale nie o takie prace mi chodzi :)
Dziś przeczytałem "Znaczenie kompleksu lędźwiowo - miedniczo - biodrowego w kontroli stabilnej postawy ciała" Bogdana Bacika, krótki opis i analiza ze wszystkimi badaniami przeprowadzonymi na studentach odnośnie stawu krzyżowo - biodrowego itp. sporo biomechaniki ale dobre poprowadzona praca.
Dziś też wypożyczyłem "Bolesny krzyż" Artura Dziaka o którym już wcześniej pisałem, i chyba to jest to o co mi chodziło, same konkrety, cała anatomia czynnościowa z fizjologią, jak i biomechanika kręgosłupa, szkoda że praca dotyczy tylko kręgosłupa lędźwiowego, ale zawsze coś :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group