To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Masaż przy białaczce

agat - 2010-07-28, 11:04
Temat postu: Masaż przy białaczce
Witam,

rozważam pewną kwestię, otóż poproszono mnie o wykonanie masażu osobie z białaczką.
jak ma się masaż do białaczki?? przecież to nowotwór krwi. Co więcej dowiedziałam się, że pacjentka dostała pół roku temu skierowanie od lekarza na zabiegi masażu- powodem skierowania na masaż były występujące u pacjentki bóle zakwasowe w mięśniach. aktaulnie pacjentka przyjmuje Glivec. proszę o komentarz.

massagewarsaw - 2010-07-28, 12:28
Temat postu: kurs masaz tajski
popros pacjentke o pokazanie ci skierowania od lekarza prowadzacego, onkologa
bartek - 2010-07-30, 22:10

generalnie z tego co ja sie uczyłem, to masaż jest przeciwwskazaniem ale jesli pacjętka ma skierowanie od lekarza lub lekarz prowadzący stwierdzi że bialaczka jest tak zaawansowana że masaż jej na pewno nie zaszkodzi to wykonuje się taki zabieg, oczywiście jak napisał poprzednik skierowanie w tym przypadku jest niezbedne ponieważ ono tak na prawde upoważnia Cię w tym przypadku do wykonania zabiegu i częściowo zwalnia z odpowiedzialności za podjeca przez lekarza decyzję.
pozdrawiam:)

agat - 2010-08-29, 16:26

Dziękuję za udzielone rady. Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group