To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Muzyka do masażu

Necrii - 2010-07-25, 11:01
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
e-Masaz.pl napisał/a:

Gatunek ;) Jak byś coś potrzebowała to pisz.


A wiesz co? Jakbym tak dostała parę kawałków do przetestowania przy masażach było by super, bo nawet nie pomyślałam o tym, że ludzie gorzej się relaksują przy muzyce ze słowami etc. Taki skrót myślowy, ale mam nadzieję, że zrozumiały ;)
Problem w tym, że tutaj mam słaby internet i nie ma mowy o ściąganiu bezpośrednio ze strony. Trzeba by mi na pocztę wysłać.... :roll:

massagewarsaw - 2010-07-25, 12:19
Temat postu: kurs masaz tajski
no pewnie, ze piosenki ("muzyka ze slowami") angazuje umysl i wymaga swiadomosci, proby rozumienia tekstu, zapamietania go. Przy muzyce instrumentalnej raczej sluchamy podswiadomie i nie maja one z soba tyle znaczenia emocjonalnego, co np "przytulanka z dyskoteki".

w masazu chodzi o to, zeby wylaczyc swiadomosc - do niektorych technik potrzebna jest cisza, w niektorych (np technika bowen'a) jest wymagane wyjscie terapeuty z gabinetu w czasie trwania zabiegu nawet do 10 minut, zeby nie zaklocac swoja obecnoscia procesu regeneracji/samoleczenia zapoczatkowane przez wykonane techniki.

uwazam, ze wazne jest w kazdym rodzaju masazu cisza i mozliwosc odpoczecia przez klienta bezposrednio po zabiegu, jesli mozliwe to jeszcze na stole. Jesli nie mam kolejnego klienta, to zostawiam samych na jak dlugo tylko chca, nawet kilkanascie minut. Ja w tym czasie zajmuje sie inna praca, np oddzwaniam lub czytam ksiazke. Gdy slysze, ze klient juz wstaje to wchodze do gabinetu, pomagam zejsc ze stolu, podac ubranie i zagaduje o wrazenia z zabiegu.

administrator - 2010-07-25, 21:03
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
Necrii napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:

Gatunek ;) Jak byś coś potrzebowała to pisz.


A wiesz co? Jakbym tak dostała parę kawałków do przetestowania przy masażach było by super, bo nawet nie pomyślałam o tym, że ludzie gorzej się relaksują przy muzyce ze słowami etc. Taki skrót myślowy, ale mam nadzieję, że zrozumiały ;)
Problem w tym, że tutaj mam słaby internet i nie ma mowy o ściąganiu bezpośrednio ze strony. Trzeba by mi na pocztę wysłać.... :roll:

Spoko postaram się jutro wysłać. Jak bym zapomniał to puść mi PW.

sylwek - 2010-07-26, 14:26

Mam tu dla Was taka mala propozycje .. Najpiekniejszy chill'owy numer jaki dotychczas slyszalem, przy ktorym sie zupelnie zapominam :wink: .. Instrumental

http://www.youtube.com/wa...feature=related

administrator - 2010-07-26, 21:36

sylwek napisał/a:
Mam tu dla Was taka mala propozycje .. Najpiekniejszy chill'owy numer jaki dotychczas slyszalem, przy ktorym sie zupelnie zapominam :wink: .. Instrumental

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Faktycznie można odpłynąć bardzo spokojny do zabiegu, ale czy masażysta po całym dniu słuchania takiej muzyki da rade pracować hmm :D

adamm - 2010-07-27, 19:10

e-Masaz.pl napisał/a:
sylwek napisał/a:
Mam tu dla Was taka mala propozycje .. Najpiekniejszy chill'owy numer jaki dotychczas slyszalem, przy ktorym sie zupelnie zapominam :wink: .. Instrumental

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Faktycznie można odpłynąć bardzo spokojny do zabiegu, ale czy masażysta po całym dniu słuchania takiej muzyki da rade pracować hmm :D




Faktycznie mozna odplynac :) cos Pieknego.
W takim razie polecam takze " carbon based lifeforms" :)

olgata - 2011-08-03, 20:20

Gdyby ktoś był zainteresowany, to pod tym linkiem znajduje się playlista kilku moich ulubionych downtempowych utworów, wśród których prowadzi Bonobo o którym pisał adamm.

http://www.youtube.com/pl...B125ACC8E7EC12E


Z pewnością nie każdemu przypadną do gustu ale może znajdziecie coś dla siebie :smile:

Sawa - 2011-08-04, 14:21

Kiedyś była taka kolekcja 8 płyt CD Moods (chyba 8 jak pamiętam). Fajne nastrojowe melodie, coś w rodzaju kołysanek. Do tego jak dodać np. kadzidełka zapachowe to klient jest w 7 niebie.
wojak10 - 2011-08-07, 15:09

ten bonobo jest świetny:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group