To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Olejki, oliwki, żele do masażu

wojak10 - 2010-07-19, 11:48
Temat postu: Olejki, oliwki, żele do masażu
witam:)
nie znalazłem nigdzie tematu, jeśli był to przepraszam:)
chciałbym się dowiedzieć jaki olejek byłby odpowiedni do masażu.
Bo są oliwki w żelu i normalne oliwki-którę są bardziej płynne. Który jest odpowiedniejszy?
czy oliwka w żelu johnson`s baby jest ok?

massagewarsaw - 2010-07-19, 12:06
Temat postu: kurs masaz tajski
oliwka z oliwek, z pestek winogron czy jakikolwiek olej jadalny (byle nie bardzo brudzil reczniki/latwo sie spieral i nie pachnial zle, gdy zjelczeje) - najlepiej virgin (z pierwszego tloczenia). Zawieraja one witaminy i mineraly odzywcze dla skory.

johnson to plynna parafina, oprocz poslizgu nic skorze nie daje - ale nie bardzo brudzi.

bylo
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=392

wojak10 - 2010-07-19, 12:16

ok dzięki bardzo.
tylko teoretycznie to większość tych oliwek i olejów "śmierdzą" :P
jaki ma najprzyjemniejszy zapach?

massagewarsaw - 2010-07-19, 12:31
Temat postu: kurs masaz tajski
dlatego mozna dodac olejek eteryczny - i to wedlug upodobania klienta. Kilka kropel na zabieg.

sa tez gotowe oleje z wyciagami ziolowymi, maja wlasciwosci lecznicze, rozgrzewajace, przeciwbolowe, dezynfekuja, odzywiaja zniszczona skore etc - w zaleznosci od skladu ziol. Z reguly te gotowe ziolowe oleje nie pachna najpiekniej, ale dzialaja szybko i sa skuteczne - oszczedzasz czas na wykonanie zabiegu. Stosuje sie miejscowo, tam, gdzie jest jakis problem. Sa one skoncentrowane, nie uzywa ich sie do masazu calego ciala - dopiero po rozprowadzeniu w olejku bazowym.

administrator - 2010-07-19, 16:42

wojak10 napisał/a:
ok dzięki bardzo.
tylko teoretycznie to większość tych oliwek i olejów "śmierdzą" :P
jaki ma najprzyjemniejszy zapach?

Zerknij na oliwki ziaji ładnie pachną i nie są geste oraz nie brudzą.

wojak10 - 2010-07-19, 20:14

jeszcze pochodzę po sklepach i popatrzę :)
widziałem nawet ceny grubo ponad 70zł za jakies oliwki..

massagewarsaw - 2010-07-19, 20:46
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli da sie zjesc, to jest zdrowe rowniez dla skory - moze byc i drogie.

wszystko pozostale moze najpiekniej pachniec, nie brudzic i miec dobre wlasciwosci poslizgowe - ale ich wartosc dla skory moze byc watpliwa (szczegolnie po dlugim uzywaniu - to glownie dla skory twoich rak).

podobny dylemat z kosmetykami naturalnymi i syntetycznymi

Necrii - 2010-07-20, 16:28

e-Masaz.pl napisał/a:
wojak10 napisał/a:
ok dzięki bardzo.
tylko teoretycznie to większość tych oliwek i olejów "śmierdzą" :P
jaki ma najprzyjemniejszy zapach?

Zerknij na oliwki ziaji ładnie pachną i nie są geste oraz nie brudzą.


Też preferuję oliwki ziajki. Najlepiej mi się na nich robi masaże. Nie kleją się ani nie zmieniają się w wodniste coś. W dodatku dość ładnie pachną, mają różne "właściwości", ale mi przypadła do gustu witaminowa.

administrator - 2010-07-20, 17:08

Necrii napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:
wojak10 napisał/a:
ok dzięki bardzo.
tylko teoretycznie to większość tych oliwek i olejów "śmierdzą" :P
jaki ma najprzyjemniejszy zapach?

Zerknij na oliwki ziaji ładnie pachną i nie są geste oraz nie brudzą.


Też preferuję oliwki ziajki. Najlepiej mi się na nich robi masaże. Nie kleją się ani nie zmieniają się w wodniste coś. W dodatku dość ładnie pachną, mają różne "właściwości", ale mi przypadła do gustu witaminowa.

Potwierdzam jeszcze raz i polecam. Witaminowa ładnie pachnie i teraz jest też oliwka z oliwek z zielonym listkiem tez ładnie pachnie.

bartek - 2010-07-20, 19:23

zapytałes też o oliwki w żelu, ja na poczadku próbowalem tak masować i nie wyszło, są za gęste i nie dają dobrego poslizgu przy masażu relaksacyjnym a po za tym to zgadzam sie z poprzednikami. Jak masujesz z olejkiem eterycznym lub na naturalny olej ( np. z pestek winogron) to warto jeszcze przed masażem (najlepiej 24h przed) zrobić probę uczuleniową bo pacjet po masażu moze dostać uczulenia a często pacjeci nie wiedzą ( nie są nawet świadomi) uczulenia.
wojak10 - 2010-07-20, 22:19

to czyli jeśli nie mówimy już o woni, to zwykła oliwa z oliwek nadaje się do masażu relaksacyjnego? :wink:
zbyszek - 2010-07-20, 22:26

Jak najbardziej, już od czasów starozytnej Grecji :mrgreen: Ale olejki dodaje sie nie tylko ze względu na zapach - oliwa bez nich stosunkowo szybko jełczeje
wojak10 - 2010-07-20, 22:35

okej. jak będzie śmierdzieć to się dokupi coś lotnego zapachowego :mrgreen:
Necrii - 2010-07-25, 20:45

Daj znać jak używało się zwykłej oliwy ;)
wojak10 - 2010-07-25, 22:41

okej :) juz niedlugo przetestuje ją na siostrze :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group