To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czym można uznać "nadużycie" podczas masażu

gwiazdeczka - 2010-07-09, 22:07
Temat postu: Czym można uznać "nadużycie" podczas masażu
Miałam sporo wątpliwości gdzie mogę umieścić ten temat, bo jest on nietypowy.

Ostatnio miałam serie masaży leczniczych (problemy z kręgosłupem od ponad roku). Przy przedostatnim zabiegu masażysta bardzo zszedł na tematy seksualności, wysnuwał różnego rodzaju sugestie (ze swoim podtekstem i wprowadzaniu w sprawy seksualności etc), przy umawianiu się na dalszą terapię zachowywał się w bardzo dwuznaczny sposób. Pojawiło się nawet klepnięcie w tyłek. Wszystko to pomimo oporu z mojej strony. Poczułam się fatalnie.

Nie wiem co z sytuacją zrobić Zdaje sobie sprawę, że była niestosowna, jednak w internecie nic nie można znaleźć na ten temat.

Jesli ktoś może, to byłabym wdzięczna o wypowiedzenie się na ten temat.

Miałam kontakt z wieloma masażystami, fizjoterapeutami czy patrząc nawet na neurochirurgów i nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Wręcz miałam same bardzo pozytywne skojarzenia, pomimo całego bólu związanego z moim schorzeniem.

Jestem młodą osobą.

massagewarsaw - 2010-07-09, 22:12
Temat postu: kurs masaz tajski
policja.

jesli pracuje u kogos to rozmowa z pracodawca i policja.

trzeba go bylo klepnac w gebe, na odlew

gwiazdeczka - 2010-07-09, 22:17

własna działalność gospodarcza, zarejestrowana. Nie zatrudnia pracowników. Wiem jedynie że pracuje dodatkowo w jakiejś klinice, niestety nie wiem jakiej.

a nie ma możliwości złożenia jakiejś skargi? bp np. na lekarzy można (dziś starałam się szukać, jednak nie znalazłam nic podobnego odnośnie masażu)

massagewarsaw - 2010-07-09, 22:21
Temat postu: kurs masaz tajski
wystarczy, ze powiesz policji, ze pracuje jeszcze w klinice
gwiazdeczka - 2010-07-09, 22:23

Dziękuję

z tego co Pan napisał, zrozumiałam że nic z tych rzeczy nie powinno pojawić się podczas zabiegów.

Dziękuje jeszcze raz

massagewarsaw - 2010-07-09, 22:28
Temat postu: kurs masaz tajski
postepowal wbrew profesjonalnej etyce i dobrym obyczajom, mozliwe ze policja znajdzie jakis paragraf. Jesli sie krepujesz policjanta, to na komendzie mozesz poprosic o policjantke. Mozliwe, ze mial juz takie historie wczesniej.

ps nie jestem panem, na kolezenskim forum dyskusyjnym sobie nie panujemy

gwiazdeczka - 2010-07-09, 22:36

Będę pamiętać :)

a obecnie poszukam innego masażysty w Warszawie, bo już zauważyłam podobne wątki.

O rozwoju sprawy dam znać

dino100 - 2010-07-10, 13:27

Zmienić masażystę, to po pierwsze :) Poskarżyć się można praktycznie tylko na policji, jako że masażyści nie maja swojej izby jak np. lekarze, a organ rejestrujący, czyli urząd gminny czy miejski tym się nie zajmuje.
bartek - 2010-07-20, 19:40

teoretycznie jakbyś sie uparł, to możnaby było to podciągnąć pod molestowanie seksualne, pomimo tego że było to podczas masażu to bez Twojej zgody terapeuta nie ma prawa dotknąć żadnej części Twojego ciała. ja na Twoim miejscu od razu po zabiegu bym poszedł do przełożonego tego terapeuty a szczerze to chyba koleś dostałby w (...):)
PS: moim zdaniem żaden szanujacy się i profesjonalny terapeuta nie robi takich rzeczy:) nie stety widać że sa jeszcze ludie którzy psója reputację naszemu zawodowi:( i to jest najsmutniejsze:(
pozdrawiam:)

dziabol4 - 2010-08-30, 11:27

Witam jestem nowy na tym forum więc mnie od razu nie atakujcie:)

Zastanawiam się czy ten masażysta zasługuje na surową karę. Z tego co zrozumiałem to składał Ci dwuznaczne propozycje, i klepnął Cię w tyłek. Jeżeli to tylko dwuznaczne propozycje to powiedz mu, że sobie ich nie życzysz, nie zmusza Cię przecież do niczego. A co do klepnięcie w tyłek zareagowałaś jakoś? Na przykład powiedziałaś mu co Ty sobie myślisz człowieku? Mogłaś go nawet spoliczkować. Jeżeli nie zareagowałaś to ten koleś sobie nawet nie zdaje sprawy, że widzisz jakiś problem w jego zachowaniu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group