To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Informacje o dofinansowaniu działalności

Zielona0 - 2008-02-25, 11:56
Temat postu: Informacje o dofinansowaniu działalności
Czyli nic innego jak postarać się o własny gabinet masażu i być właścicielem :) Wiem, zę to dużo pracy, ale może warto? Ja właśnie staram się o przyznanie mi dotacji z urzędu pracy lub z UE. Mam nadziję, że mi się uda a przynajmniej będę się mocno starać! Czasem trzeba zaryzykować...inaczej zawsze będę robolem.
Ja jeszcze pracuję dorywczo w takim małym SPA u mnie w mieście, i tam kobietka bierze za masaż 50 zł a czego ja dostaję 25 zł, ale tam jest mało masaży a ja jestem tylko "na telefon". Więc biorę sprawy we własne ręce!

massagewarsaw - 2008-02-25, 13:00
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
zanim otworzysz gabinet mozesz rozwijac zabiegi z dojazdem do klienta i czy oferowac zabiegi u siebie w domu (jesli masz warunki) - dopiero gdy masz juz baze stalych klientow, porywaj sie na wlasny gabinet.

dotacja jest dobra, ale z reguly pozwala tylko na przystosowanie gabinetu i jego urzadzenie. Po tym bedziesz musiala placic czynsz, utrzymanie, serwis, lokalne podatki.

Zielona0 - 2008-02-25, 13:44

To, to ja wiem, dlatego teraz dojeżdżąm do klienta ale to nie zmienia faktu, że o dotację będę się starać, bo jak dają kasę to trzeba ją brać! Ja oczywiście przez jakiś czas będę tylko dojeżdżać do klienta bo w domu warunków nie mam. Co prawda mam tylko jeden mały problem a dotyczy to sanepidu, no ale pewnie to nie jest miejsce na tego typu rozmowę (znowu mnie Karol gdzieś pośle ;) ) heh , chociaż chętnie bym się dowiedziała coś na ten temat.

Pozdrawiam

administrator - 2008-02-25, 15:43

Zielona0 napisał/a:

Ja jeszcze pracuję dorywczo w takim małym SPA u mnie w mieście, i tam kobietka bierze za masaż 50 zł a czego ja dostaję 25 zł, ale tam jest mało masaży a ja jestem tylko "na telefon". Więc biorę sprawy we własne ręce!

To i tak nie źle zarabiasz. Pracodawca jest fer wobec ciebie, tylko szkoda ze tak mało masaży masz. :)

Zielona0 napisał/a:
To, to ja wiem, dlatego teraz dojeżdżam do klienta ale to nie zmienia faktu, że o dotację będę się starać, bo jak dają kasę to trzeba ją brać! Ja oczywiście przez jakiś czas będę tylko dojeżdżać do klienta bo w domu warunków nie mam. Co prawda mam tylko jeden mały problem a dotyczy to sanepidu, no ale pewnie to nie jest miejsce na tego typu rozmowę (znowu mnie Karol gdzieś pośle ;) ) heh , chociaż chętnie bym się dowiedziała coś na ten temat.

Pozdrawiam

Tak mówisz o tej dotacji ja by ją za darmo rozdawali. Czy w tym nie ma jakiś haczyk, słyszałem musisz spełniać pewne zarobki po otworzeniu gabinetu, bo inaczej trzeba będzie oddać dofinansowanie.

Co do sanepidu otwórz oddzielny temat tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewforum.php?f=13 :D

Zielona0 - 2008-02-25, 22:28

Dofinansowanie trzeba oddać wówczas wtedy gdy nie utrzymasz się przez rok na rynku i to jest podstawowy warunek. W tym roku nie musze mieć nawet 20% własnego wkładu (w zeszłym tak było). U mnie w Urzędzie Pracy mogę otrzymać do 12 tys zł. A jest to dotacja dla bezrobotnych (zarejestrowanych w urzędzie). Dużo osób wzięło tą dotację na otworzenie własnej firmy a nawet zatrudnili pracowników i większość tych pracowaników opłaca urząd. Co prawda jest z tym latania i załatwniania i papierkowaj roboty ale ja uważam że warto.

Pozdrawiam

administrator - 2008-02-25, 22:54

No chyba że tak. Jakoś i tak nie chce mi się wierzyć w to wszytko że tak łatwo dają. Powiedz mi jeszcze a jak się już otworzyło firmę i ma się ją jakiś czas czy też można wziąć dofinansowanie? Czy tylko przy pierwszym otwieraniu firmy ?
massagewarsaw - 2008-02-25, 23:03
Temat postu: masaz warszawa
nie, dofinansowanie tylko dla bezrobotnych, czyli nawet nie dla wszystkich otwierajacych dzialalnosc
administrator - 2008-02-25, 23:05
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:
nie, dofinansowanie tylko dla bezrobotnych, czyli nawet nie dla wszystkich otwierajacych dzialalnosc

Aha czyli nie każdy moze. To byłem w błędzie. Mozna powiedzieć że tylko wybrane osoby z wybranym planem biznesowym ?

Zielona0 - 2008-02-25, 23:09

Ja tu pisałam tylko o dofinansowaniu dla bezrobotnych na otworzenie działaności, ale są dotacje z UE które można wziąć na dalszy rozwój firmy. Wiesz, jest taka fajna strona i fajni ludzie którzy pomagają w uzyskaniu informacji a nawet dotacji. Ja już skorzystałam z ich usług. www.bierzdotacje.pl to jest ich stronka i tam możesz się sporo dowiedzieć. Ja na początku nie chciałam brać dotacji bo się bałam i niewiele na ten temat wiedziałam, ale poszukałam u mnie w mieście takie osoby które już tą dotację wzięły i są naparwdę zadowolone. Trzeba troszkę na ten temat poczytać i poszukać informacji samemu bo w urzędach można kota dostać z tymi kobietami!! Sama wiem coś o tym...no, ale takie życie.

Pozdrawiam

administrator - 2008-02-25, 23:15

Dzięki za informacje, na pewno zerknę na storne i może skorzystam. Nie dziwie się ze ludzie się boją brać, bo w urzędach to faktycznie istna makabra.
Zielona0 - 2008-02-26, 10:04

Nie ma sprawy. Właśnie w czwartek jadę do Olsztyna zobaczyć się z jednym panem od dotacji więc będę wiedziała jeszcze więcej.
Pozdrawiam

administrator - 2008-02-26, 12:47

Zielona0 napisał/a:
Nie ma sprawy. Właśnie w czwartek jadę do Olsztyna zobaczyć się z jednym panem od dotacji więc będę wiedziała jeszcze więcej.
Pozdrawiam

Super. Czekamy na informacje :) Wypytaj o wszytko a potem podziel się z nami doświadczeniami. Nowym użytkownikom na pewno się przydadzą.
Pozdrawiam

gedeon44 - 2008-02-28, 19:16

Z tego co wiem to każde województwo ma swoje priorytety wspierania przedsiębiorczości. Władze każdego województwa samodzielnie decydowały na jakie cele będą przeznaczać pieniądze i te cele w każdym województwie faktycznie są różne.
Dobrze jest szukać wstępnych informacji na stronach wojewódzkich urzędów marszałkowskich.

Zielona0 - 2008-02-29, 09:54

Witam!
Pisałam już wczoraj, ale jakoś mi się nie zapisało, no ale cóż, zobaczymy czy tym razem mi się uda :)
No więc wczoraj byłam w Olsztynie na spotkaniu z tym Panem od dotacji no i sporo się dowiedziałam. Nie będę jednak brać dotacji z Urzędu Pracy tylko z UE. Wiąże się z tym więcej pracy papierkowej, ale od tego właśnie zatrudniłam tą firmę. Oni mi będą wypełniać te druczki. Z dotacji z UE mogę otrzymać 40 tys zł oraz comiesięczną dotację w wysokości 1000 zł . Z urzędu pracy dostanę tylko 12 tys. Dowiedziałam się też, żę większe prawdopodobieństwo otrzymania dotacji mają KOBIETY KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 25 LAT. *czyli ja :D ) Mam też więcej informacji, ale już nie wiem o czym pisać, jakbyście mieli jakieś pytania to może uda mi się na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam

administrator - 2008-02-29, 10:13

Jak mam jedno. Wszytko ładnie pięknie dostajemy dotacje na własny gabinet/działaność i nagle działalność nie udaje się utrzymać i upada. Co w tym przypadku z otrzymaną dotacją? Trzeba oddać a jak sie nie ma to co zabiorą na mieszkanie, samochody itd ?? Na pewno jakieś zabezpieczenia te dotacje mają ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group