To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy 2010 - Roztrząsanie projektu

Necrii - 2010-06-24, 11:16

Proponowała bym się trzymać 1 tematu :P TUTAJ zakładałam temat własnie o wrażeniach ;)

A co do tego o co pytał ten ktoś tam nade mną... wg mnie takie same były techniki, ale nikt nie powiedział, że ja się na drenażu znam.

I niby co wam takiego długiego wyszło w metodyce? oO

LukaszIw. - 2010-06-24, 11:20

Generalnie chodziło zapewne o chwyty o charakterze przepychającym/wyciskającym, na pewno głaskanie wyciskające i rozcierania koliste. Ja napisałem w ogóle o GRU (głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu), w opracowaniu kończyny można pewnie było zrobić wstrząsanie też. Ciekawy jestem ile osób pamiętało o zmierzeniu obwodów przed i po zabiegu :-] Ja zapomniałem dopisać.

[ Dodano: 2010-06-24, 11:25 ]
Necrii masz rację, nawet nie zauważyłem że pod tym drugim wątkiem toczy się taka dyskusja już ;-) Więc co do wrażeń - fatalne.

Grzegorz - 2010-08-27, 17:04

Roztrząsania i emocjonowanie się tym co można było czy nie, nie ma sensu i nie miało, wyniki już są i sam wiedząc, że mogę komuś pomóc, zrobiłem co mogłem, opracowany przeze mnie schemat dał mi zdany egzamin, tak trzeba się zabierać za ten projekt Panie i Panowie :)

Pozdrawiam!!

Necrii - 2010-08-28, 19:28

Ty już się nie chwal, tym bardziej, że na projekcie był drenaż i nie wiele miał on wspólnego z tym co myśmy tu roztrząsali ;)
Grzegorz - 2010-09-13, 18:56

Nie ważne czy się roztrząsa klasyczny, czy drenaż, ważny jest schemat i wypisywanie wedle danego zadania wszystkiego co powinno być a da się po prostu nauczyć. Czyli to co wypisywałem :)

Powodzenia w następnym roku!!

Bodyworker - 2011-11-21, 08:56

Egzamin pisemny. jedynie opisowy stosowany w Polsce urósł już w Europie do skali zjawiska, ewidentnie także anegdoty w środowiskach medycznych. A szkoda, jeszcze kilka dobry lat temu był był wpierw dopuszczeniowy do egzaminu, potem praktyczny w szpitalach, przychodniach z losowanym pacjentem. Potem egzamin z anatomii, masażu i elementów kinezyterapii. Ten był z kolei przykładem rozsądku.

Szkoda patrzeć jak jakaś grupa teoretyków od egzaminów rozbija dorobek masażu w Polsce.
W marcu będzie Forum Profesjonalnego Masażu przede wszystkim dla techników masażu leczniczego, prezentacja szkół itd. Może będzie czas aby o przyszłości egzaminu podyskutować.
Tym bardziej iż takie opisywanie technik klasycznych to archaizm.

Pozdrawiam powodzenia w egzaminach, Piotr

adrick - 2012-01-12, 11:51

Wracając do egzaminu.Mam pytanie.
Otóż przeglądając rozwiązania z egzaminu z poprzednich lat na stronie cke spotkałem się z różnymi wariantami odnośnie opisywania technik masażu z uwzględnieniem warstwowości.
1. Jedna technika polegała na opisywaniu np. głaskanie naskórka, skóry właściwej, tkanki podskórnej, powięzi, mięśni. itd z innymi technikami.
2. Druga z kolei metoda - głaskanie powierzchowne, głębokie, rozcieranie powierzchowne, głębokie - nawet bez podawania przykładu technik typu dłonią, grzebyczkowe itp.
Jak Was uczono przygoowując do egzaminu? Która z technik jest właściwsza?
Moim zdaniem ta pierwsza jest mniej trafna, a na pewno bardziej zamotana.
Proszę o opinię.
Pozdrawiam.

massagewarsaw - 2012-01-12, 15:36
Temat postu: kurs masaz tajski
chodzi o terminologie uzywana przez roznych autorow, bylo to dyskutowane w innych watkach na tym podforum, np http://forum.e-masaz.pl/v...er=asc&start=60

trudno przewidziec, na jakim podreczniku oprze sie cke na kolejnym egzaminie, dlatego warto znac rozne podreczniki od tego uzywanego w klasie, zeby nie byc nieprzyjemnie zaskoczonym.

prawdopodobnie wlasnie z powodu zmiany podrecznika, na ktorym oparla sie cke w czerwcu ubieglego roku, zdawalnosc byla nizsza, niz w poprzednich latach. M

adrick - 2012-01-13, 11:00

Dzięki za odp ale tu nie chodzi do końca o terminologie używana przez różnych autorów. Ten kto przygotowywał się do egzaminu w ostatnich latach powinien wiedzieć o co chodzi. Zadałem pytanie w podanym przez Ciebie wątku. Pozdr
massagewarsaw - 2012-01-14, 13:40
Temat postu: kurs masaz tajski
jakkolwiek, ale podkresla to koniecznosc pozalekcyjnego poznania innych podrecznikow
Grzegorz - 2012-06-09, 02:12

Ktoś, kto inteligentnie podejdzie do egzaminu, nie ma możliwości by nie zdał. Zauważyłem ciekawą rzecz związaną z tym egzaminem, jakimś cudem, osoby oceniające ten egzamin widzą, czy ktoś potrafi masować praktycznie.
Prawdę mówiąc, zdałem ten egzamin nie ze względu na wiedzę i terminologię, a niemal na idealny sposób opisu wykonania zabiegu masażu (który stosuję w pracy i co ciekawe, w pracy nie sam rękoczyn, ale otoczka robi dużo).
Sądzę, że ci co przed egzaminem przemasują kilkadziesiąt (no może kilkanaście) osób z jakimiś dolegliwościami, starając się ten szablon egzaminowy przelać na nie, na egzaminie będą mieć w głowie obraz, który opiszą, nie ważne, jaka będzie to jednostka chorobowa i jaki styl masażu.

administrator - 2013-12-22, 17:54

Duża dawka materiałów do egzaminu podesłana przez Wojtka http://e-masaz.pl/downloa...ystaegzamin.zip dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group