To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Masaż starych zrostów

Xx Lenka xX - 2010-05-21, 19:44
Temat postu: Masaż starych zrostów
Witam. Jestem masażystką od roku i mam pewien problem. Otóż mam pacjenta który przez wypadek na motorze miał wyrwany bark. Został on operacyjnie nastawiony i przez prawie pół roku pacjent miał śruby w barku. Po wyjęciu śrub chodził na rehabilitacje i ręka jest naprawdę bardzo sprawna. Niestety po śrubie został zrost którym mam się zająć i go oderwać.Niestety zrost ma juz rok czasu Po masażach gdzie wykonywałam techniki głaskania głębokiego rozcierania wokół blizny i blizny nic się nie dzieje przeczytałam w książce od masażu gdzie było napisane że trzeba podrywać zrost... Nie wiem co mam robić :!: . Próbowałam podrywać, ale po masażu pacjenta boli mięsień mostkowo obojczykowo sutkowy oraz mięsień czworoboczny . Bardzo proszę o rady bo nie chce zrobić krzywdy :cry: ... Czekam na szybkie odpowiedzi.
massagewarsaw - 2010-06-03, 18:02
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli nic nie daje rady, a twoje dzialania pogarszaja stan, to moze zaprzestan prob (w koncu chodzi tu o kosmetyke, usuniecie blizny, niz poprawienie stanu fizycznego).

mozliwe, ze z nowymi technologiami w dermatologii, kosmetyczki sa w stanie pomoc - odeslij pacjenta do nich na konsultacje.

Xx Lenka xX - 2010-06-05, 22:24

Dziękuje za radę :wink: Na razie mamy przerwę w masażach więc zobaczymy jak będzie. Ale wezmę tą poradę do serca i zaproponuje pacjentowi konsultacje u kosmetyczki lub u jakiegoś lekarza...:)

Jeśli ma ktoś inne pomysły bardzo proszę o podzielenie się nimi.,..:) Każda rada jest dla mnie ważna

RehaT - 2010-10-28, 23:45

generalnie praca na starych zrostach bedzie troche bolesna...Zastosuj glebokie mocne i powolne techniki na zasadzie lamania i rozciagania ale powolnego...Przed masazem warto miejsce rozgrzac lampa sollux z 15 min najlepiej czerwonym lub niebieskim jesli pacjent po czerwonym ma jakies dolegliwosci...Mozesz tez zaproponowac laser...koszt prywatnie ok 10 zl za zabieg....Stare zrosty da sie rozpracowac, ale trzeba czasu i indywidualnego podejscia do sprawy
kore - 2020-01-02, 13:57

Są odpowiednie techniki manualnej pracy z blizną. Takie zrosty można opracować, bez zapominania o dokładnej diagnostyce funkcjonalnej. Bez tego ani rusz :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group