To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Ból kolana podczas biegania

kia - 2024-08-22, 11:17
Temat postu: Ból kolana podczas biegania
Cześć, przychodzę do was z bólem kolana od wewnętrznej strony i stopy od zewnętrznej. Biegam od dwóch miesięcy, stosuję marszobiegi, a mój czas na km to około 7min. Gdy zaczynałam swoją przygodę z bieganiem również bolało mnie kolano i stopa, lecz nie przestałam wtedy biegać i jakoś przeszło, niestety teraz ten ból wydaje się być silniejszy i podczas biegu sprawia duży dyskomfort, ale ustępuje po około 3 km. Czy może on występować od przeciążenia? Tak naprawdę nigdy wcześniej nie biegałam i może przeciążyłam stawy, czy powinnam odpuścić treningi na jakiś czas? Czy może powinnam to rozbiegać? Ostatni bieg miałam w niedzielę a dziś jest czwartek i kolano prawie przestało boleć, ale nie wiem jak będzie się zachowywało podczas biegu, a ból stopy nadal doskwiera ale w mniejszym stopniu. Biegam w butach Asics gel excite 9. Dzięki za wszytskie rady!
hella - 2024-08-22, 12:49

Może warto odwiedzić fizjo I ortopedę,żeby zobaczyć czy wszystko ok. To może być coś poważniejszego lub tylko źle dobrane buty. Na początek zobacz jaka masz stopę czy jest neutralna,supinująca czy pronująca bo to może być odpowiedź na tą zagadkę. Polecam poczytać w necie,posłuchać np Damiana Rudnika na YT miał otym kiedyś jakiś filmik. Może to też być jakieś zwyrodnienie w kolanach czy inna nieprawidlowosc lub po prostu jeśli biegasz od niedawna brak przyzwyczajenia nog do biegu. Warto wolniej pobiegać na początku i dopiero jak się nogi przyzwyczają pracować nad czasem. Nagraj się jak biegasz i zobacz jak stawiasz nogi,czy np nie leci w któraś str stopa,czy kolana nie lecą do środka zamiast być prosto. To ważne wszystko. Ćwiczenia wzmacniające kolana,znajdziesz je na filmikach YT Matnera,to koleś który jest fizjo i trenerem z Wrocławia i zna się na bolączkach biegaczy.

Zerknij sobie też na stronę:
https://produktybonifraterskie.pl/naturalne-preparaty-na-stawy/

Opisane jest tutaj jakich naturalnych preparatów na stawy warto jest spróbować i przetestować.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group